ЛУДО НА МАЛТИ: Звезда иде даље, али и озбиљно брине навијаче!

Фудбалери Црвене звезде обезбедили су пролаз у друго коло квалификација за Лигу Европе пошто су на Малти одиграли 3:3 са екипом Флоријане. У апсолутно лудом мечу, где је виђен по црвени картон на обе стране, Звезда је прошла даље, али за собом оставила велике недоумице и питања.

Место у стартној постави Црвене звезде од првог минтуа заузео је млади Урош Рачић који је деловао прилично сигурно и сталожено на терену, као парњак Дамијену Ле Талеку на средини терена. Остатак тима био је идентичан као у Београду, а већ од првог минута наши момци преузели су теренску иницијативу и ушли у утакмицу као да немају предност од три гола из првог меча.

Рикардињо је први припретио са дистанце, да би Немања Милић већ у седмом минуту покушао да угрози гол Флоријане након продора Душана Анђелковића. Леви бек Црвене звезде и овога пута био је запажен и представљао је велики проблем за противничку екипу која је тешко налазила решења за његове продоре у првом делу игре. Играо се 13. минут када су црвено-бели стигли до предности, дали гол у гостима и решили питање проласка у друго коло квалификација – Боаћи је поново био у главној улози, одлично се снашао након центаршута Анђелковића и главом погодио за 0:1. Био је то већ трећи гол у квалификацијама стаменог Звездиног голгетера који, ако овако настави, брзо ће привући пажњу најјачих европских клубова. Звезда је наставила са јаким темпом, деловала је сигурно у одбрани све до средине првог полувремена када је Фримпонг направио прву од своје две велике грешке на мечу – у жељи да испуца лопту несмотрено је погодио саиграча Вујадина Савића и директно отворио стопостотну шансу за домаће коју је Манојловић успео да одбрани. Малтежани су на тај начин добили ветар у леђа, кретали су напред, али нису успевали више јер је наша одбрана добро стајала.

Посебно је добро било видети Рикардиња који се у пар наврата враћао и по 50 метара назад како би сустигао ривала и интервенисао у одбрани, док се у истом сегменту, оном одбрамбеном, истицао и Стојковић. Наши момци су у наставку игре имали још неколико јако добрих прилика, пре свега преко Милића и Срнића, али је недостајало и мало среће да би се предност удвостручила. И таман када је требало отићи на одмор са минималном предношћу, десио се други велики кикс Фримпонга који је направио пенал у зауставном времену који је Флоријана материјализовала. Био је то уједно и последњи потез у првом делу игре који је завршен резулатом 1:1.

Флоријана је осокољена голом у последњем минуту првог полувремена наставила притисак и желела да дође и до другог поготка, а наши момци су на старту друге деонице препуштали иницијативу домаћину. Помало хаотично и неубедљиво деловала је игра нашег тима, а податак за бригу је велика несигурност штоперског тандема СавићФримпонг који су понекад и једноставне ситуације правили компликованим. Стихијски су нападали домаћи, имали су жељу, али не увек и праву реализацију, што дефинитивно неће бити случај у другом колу квалификација против Иртиша.

Анђелковић и Рикардињо су чували нашу игру, покушавали су комбинацијама по левој страни да стигну до вишка, што су неретко и успевали. Анђековић, који дефинитивно игра фудбал своје каријере, поново је био весник поготка црвено-белих када је центрирао у 70. минуту, а после лепог спуштања лопте Срнића, Ричмонд Боаћи узео волеј и погодио мрежу други пут вечерас за 1:2 и, веровали смо, мирну завршницу утакмице. Звезда није блистала игром, нарочито брине податак да је Флоријана пар пут могла озбиљно да припрети, поништен им је гол због офсајда, а одбрана је генерално деловала далеко несигурније него пре седам дана на Маракани. Имаће тренер Милојевић посла да што пре „утегне“ екипу пред пут у предалеки Павлодар у којем нас очекује меч другог кола квалификација.

Боаћи је класну партију потврдио и асистенцијом за Ненада Милијаша у 77. минуту када је Звезда увећала предност на  1:3. Само минут касније Малтежани су смањили на 2:3 и један помало монотон меч учинили изузетно занимљивим. Ипак, за праву драму побринуо се Гобељић који је добио директан црвени картон и себе не само елиминисао из меча са Флоријаном, већ и из комплетног друог кола квалификација.

Меч у којем смо видели заиста све настављен је у још драматичнијем тону када је Варела изједначио за 3:3, а одмах потом добио црвени картон због непримереног славља. Овим голом уједно је постављен и коначан резултат на утакмици, чиме је Звезда прошла даље, иде на Иртиш, али пред тај дуел оставља велику бригу навијачима због низа пропуста који су вечерас виђени.