Рочести фокусирао снајпер, Звезда боља од Меге!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Мега Бемакса у другом колу АБА лиге резултатом 90:80. У динамичној утакмици пуној интересантних догађаја, истицали су се Рочести (26 поена) и Фелдин са једне, односно Енис, Фундић и Битадзе са друге стране. Велике овације за Перу Антића! Кошаркаши Црвене звезде су у друго коло АБА лиге изашли са петорком Рочести, Фелдин, Дагубић, Бјелица и Лесор. Гости су поенима отворили утакмицу, али је Дангубић брзо одговорио тројком. Ова два тима су у прошлости умели да играју ефикасне утакмице, лепе за гледање и праћење, а тако је било и вечерас – навијачи Звезде поново су гледали један нов тим који расте под новим тренером, док је Мега Бемакс представила нову плејаду својих младих нада, и потенцијалних НБА играча. Звезда је на почеку имала проблема са скоком, имала је проблема и са неколико нерезонских 2+1 фаулова које су гости користили, али смо успевали да надокнађујемо грешке и одржавамо благу резултатску предност. Углавном су се момци тренера Алимпијевића ослањали на индивидуална решења, а мање на уигране тимске акције. Енергично је тренер нашег тима водио меч, константно је „скакутао“ крај аут линије и делио савете својим момцима, успевао је да их пробуди, а они су средином прве деонице направили серију после које је тренер Милојевић морао да затражи тајм аут при резултату 19:15 за Црвену звезду. Крајем уводне четвртине настао је делиријум на трибинама када се крај аут линије нашао Перо Антић који је ушао у игру и на тај начин озваничио свој повратнички деби – у екстази су навијачи Црвене звезде, њих око 2500 вечерас, скандирали име освајача Евролиге који их је одмах наградио тројком. Био је то последњи детаљ прве четвртине која је завршена резултатом 26:19. Наставак меча протекао је у знаку Гоге Битадзеа, високог играча Меге који је три од своје четири блокаде у првом полувремену убележио на старту друге деонице. Играчи Мега Бемакса су „закључали“ рекет и успевали да заустављају и Лесора и Јовановића, који су се углавном налазили у ситуацији да шутирају из унутрашњих позиција. Са друге стране, напад Меге предводио је експлозивни Енис за којег наша одбрана у више наврата није имала решење. Погађао је брзи кошаркаш гостију и из даљине, али и са улаза, те је брзо дошао до двоцифреног кошгетерског учинка и звања најефикаснијег играча на мечу. И Звезда и Мега су рано испунули бонус, па смо добрим делом друге деонице гледали слободна бацања, које су оба тима погађали у високим процентима (Звезда 80%, Мега 87.5%). Алимпијевић је покушао са Јовановићем на паркету да добије на скоку и одбрани рекета, а са Антићем на шуту, што се испоставило као добра комбинација – Звезда је постепено повећавала предност, Антић је убележио 10 поена и био најефикаснији наш играч (пратили су га Фелдин са 9 и Рочести са 8), а прво полувреме завршено је резултатом 44:36 за Црвену звезду. У екипи Меге најефикаснији су били Енис са 13 и Битадзе са 7 поена. У јаком ритму је Звезда наставила и друго полувреме и стечену предност прво одржавала, па повећавала. Публику је на ноге дигао Матијас Лесор бруталним закуцавањем, у његовом стилу, што ће сигурно ући у најужу конкуренцију за потез кола. Звезда је, ипак, са друге стране демонстрирала бољку прављења лаких фаулова, па је и у трећој деоници веома брзо испунила бонус чиме је давала Меги, а највише њеном крилном центру Фундићу, прилику да дође до лаких поена. Средином треће деонице су гости преузимали иницијативу, топили су предност до резултата 54:49 што је био сигнал Алимпијевићу да тражи тајм аут и прекине неугодну резултатску серију. Након њега, и након грешке наше одбране Енис је погодио тројку, а брзо је стигао одговор од Рочестија – у маниру квалитетног евролигашког скорера је Рочести убацио пет везаних поена што је резултирало тајм аутом на другој страни терена. Рочестијева серија поена довела га је на цифру од 19 крајем треће четвртине што га је чинило најефикаснијим играчем на паркету, у оба тима. Ипак, посебна пажња мора да се посвети критеријуму суђења који никако није био на страни нашег тима – судије Пукл и Мрдак су имали катастрофалан критеријум, понављали су слободна бацања Меги, опраштали им фаулове по кошем, а све је кулминирало када је фаул у нападу Лесора (четврти на мечу) окарактерисан као неспортски. Вештачко дисање добили су гости који су од двоцифреног дефицита стигли до изједначења (59:59). На крају треће четвртине Звезда је додала гас и завршила је резултатом 66:61. Оно што је била бољка црвено-белих током три деонице меча, демонстрирали су играчи Мега Бемакса – брзи фаулови у прва три минута последње четвртине значили су и брже испуњење бонуса, што је погодовало кошаркашима Црвене звезде да потенцијално одржавају предност слободним бацањима. Мечеви ова два тима су у ближој историји обиловали узбуђењима, а ништа мање нисмо видели ни вечерас. Мега се поново враћала, поново користила обилату помоћ судија у појединим моментима, али је Рочести увек био ту да стабилизује редове и својим поенима унесе мирноћу у нови тим Црвене звезде. На крају, Звезда је предност коју је имала готово током целог меча успела да сачува и у другом колу је тријумфовала резултатом 90:80.