Аџић и Бен за тријумф Звезде

Црвена звезда славила на гостовању у Шапцу у оквиру 28. кола Суперлиге.

Пред пуним трибинама градског стадиона у Шапцу и на веома тешком терену за игру, Црвена звезда је славила над Мачвом са 2:0 и тако остварила веома важан тријумф на путу ка освајању шампионске титуле.

Приступ и жеља за победом су били изузетно велики, па су тако црвено-бели од самог старта кренули јако и силовито ка голу Мачвана. Због веома тешког терена и бункера домаћина, наши играчи су углавном претили из „ваздуха“, али покушаји Бабића и Пешића нису донели промену резултата.

Идентична слика је виђена и у наставку игре. Фудбалери Мачве су грубом игром опструисали Звездине нападе, али је након једног од милион прекршаја домаћина, стигла казна. Лука Аџић је у 65. минуту извео феноменалан слободан ударац и довео у вођство наш тим. Изабраници Владана Милојевића су наставили с нападима након тога, пошто нису желели да им се понове сутуације с претходних утакмица, када су дозвољавали ривалима да стигну до изједначења. Велика иницијатива и коначан резултат постигнути су у 75. минуту. Пешић је након корнера главом скренуо лопту ка другој стативи где се налазио Бен. Наш крилни нападач је примирио лопту и мирно је послао испод голмана у мрежу.

Звезда је овим тријумфом сачувала 12 бодова предности у односу на другопласирани Партизан.