АПСОЛУТНИ ВЛАДАРИ ЈАДРАНА : Звезда опет разбила Цедевиту за нову титулу!

КОШАРКАШИ ЦРВЕНЕ  ЗВЕЗДЕ ОПЕТ СУ ОДБРАНИЛИ ТИТУЛУ ШАМПИОНА ЈАДРАНСКЕ ЛИГЕ!!! У трећој утакмици финала у Загребу видели смо опет доминацију наших кошаркаша који су преломили утакмицу у трећој четвртини и више него убедљиво славили резултатом  61-77.

Цедевита је покушала на почетку утакмице да заигра агресивно у одбрани, али је Звезда добро отворила утакмицу, стартна петорка је била врло расположена па је Звезда одмах стекла предност 14-7. Цедевита је серијом од 7:0 изједначила на 14:14. До краја четвртине смо гледали неизвесну кошарку али је са 6 везаних поена Волтерса и Гудурића Звезда успела да на крају четвртине поведе са 4 поена разлике. Добру кошарку смо гледали и у наставку друге четвртине, Цедевита је заиграла нешто боље па је после 3 минута домаћа екипа успела да поведе (25:24). Звезда је поправила мало игру у нападу али је Цедевита преко Марка Томаса одржавала своју предност. Уласком Диона Томпсона у игру који је везао 4 поена Звезда је вратила предност и кренула у серију од 10-0 и стигла до прве двоцифрене предности на овој утакмици. Џејмс и Катић су својим поенима смањили предност Звезде али је Волтерс на крају четвртине опет поентирао и донео предност Звезди на полувремену од 7 поена разлике (39:46).

Звезда је фактички решила ову утакмицу у трећој четвртини. Наши кошаркаши одлично су започели полувреме серијом од 7-0 Томпсона и Џенкинса. Цедевита је нашла ритам у нападу преко Џенана Мусе и Билана, али то је било све што смо видели од домаћих кошаркаша који су у овој четвртини дали само 9 поена. Ни Звезда није превише блистала у нападу али је цела екипа одиграла добро у овој четвртини, предност је расла и расла и Звезда је имала комотних 17 поена разлике на крају 3. четвртине. Цедевита више није имала снаге за преокрет, Томпсон, Џенкинс и Симоновић су одржавали предност Звезде на око 20 поена разлике и славље је могло да почне у Загребу. Ипак, 2 минута пред крај утакмице Чарлс Џенкинс је лоше доскочио и ухватио се за колено после чега је једва напустио паркет, али срећом није било ништа озбиљно па је Ђенка са великим осмехом примио награду за најкориснијег играча финалне серије.

У Звезди је најефикаснији био Дион Томпсон са 14 поена, Симоновић је постигао 13 поена. Звезда ће тако и следеће сезоне играти Евролигу апсолутно заслужено.