Берон напунио Партизанов кош до врха!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Партизан резултатом 92:86 у 18. колу АБА лиге. Црвено-бели су тријумфом у вечитом дербију задржали трећу позицију и четири кола пре краја лигашког дела заостају за Партизаном и подгоричком Будућношћу две победе.

Драган Шакота се определио за следећу стартну петорку: Лорензо Браун – Били Берон – Бранко Лазић – Џејмс Гист – Огњен Кузмић.

Џејмс Гист је на одличан начин отворио вечити дерби. Црвено-бели су његовом тројком дошли у вођство, а потом је погодио и са полудистанце. Величковић је са две тројке започео утакмицу, а након полагања Волдена, црно-бели су прешли у вођство. Судије су поништиле прву Беронову тројку, а онда је Звездин фантастични шутер кренуо да затрпава Партизанов кош. Тимови су се смењивали у вођству, гости су поентирали из продора, док је Звезду вукао Берон који је већ у првој четвртини постао двоцифрен. Скандалозне одлуке судија обележиле су завршницу прве четвртине, а на истеку првог периода Звезда је водила 25:23.

Партизан је са слободних бацања дошао до првих поена у другој четвртини, а Џенкинс је тројком из корнера распалио атмосферу. Након поена Штимца, Тринкијери је затражио тајм-аут. Црвено-бели су тројкама Пантера и Лазића стекли прву опипљивију предност, а након коша Штимца и двоцифрене разлике, Тринкијери је био приморан да реагује новим тајм-аутом. Црвено-бели ураган се није стишавао. Браун је прво блокирао ривала, па поентирао, а потом оставио лопту на тацни за Давидовца. Гордић је прекинуо Звездин налет. Гости су у финишу искористили Звездин пад и у потпуности се вратили у игру, а Звезда је на полувремену водила 44:42.

Јарамаз је са пола терена уз звук сирене погодио тројку, а прве поене за Звезду у наставку постигао је Лазић. Прву тројку за Звезду у трећој четвртини убацио је Браун, а затим је и Лазић погодио. Тимови су се смењивали у вођству, а поново је у центру пажње била судијска тројка. Партизан је после Волденове тројке отишао на +5. Црвено-бели су се захваљујући Берону вратили у игру, а крајем треће четвртине, Џенкинс је са четири везана поена вратио Звезди минималну предност. Актуелни шампион је у одлучујућу четвртину ушао са вођством 67:66.

Мекаду је на старту четврте четвртине погодио под фаулом, а Џенкинс је наставио где је стао у трећој четвртини. Након тројке Давидовца из корнера за +4, Тринкијери је позвао тајм-аут. Загорац је убрзо вратио тројку. Звезда је током већег дела четвртог периода имала предност, али није успела да оствари значајнију разлику, па се поново ушло у неизвесну завршницу. Давидовцу и Берону није задрхтала рука, увођење Куриџе било је пун погодак, а Звезда је славила 92:86.

Звезду је до тријумфа водио маестрални Били Берон са 26 поена. Следио га је Лазић са 12, а Давидовац је додао 11. У противничком табору најефикаснији је био Гордић са 14 поена. Јарамаз и Пејџ су постигли поен мање, а Волден је додао 12 поена.