Без голова на старту европских квалификација

У првој званичној утакмици ове сезоне, наши фудбалери су на гостовању против литванске Судуве, у првој утакмици првог кола квалификација за Лигу шампиона, одиграли нерешено, а коначан резултат гласио је 0:0.Прву озбиљнију шансу на утакмици имала је Звезда, Иванић је тукао искоса, али је лопта завршила поред стстиве Кардумовог гола. Убрзо је Звезда поново припретила. На истеку десетог минута Бен је пронашао Боаћија, а први избор Владана Милојевића на позицији центарфора није успео да савлада голмана Судуве и у раној фази Звезди донесе почетну предност.

Шампион Србије и прошлогодишњи учесник Лиге шампиона наставио је да опседа гол ривала, али није успео у уводним минутима да материјализује теренску иницијативу. Милојевићева казнена експедиција константно је притискaла ривала, што је проузроковало бројне грешке играча Судуве, али црвено-бели нису казнили литванског првака.

Домаћин је први пут озбиљније угрозио Борјана у 25. минуту. Шврљуга се ослободио чувара и из изгледне позиције упутио удсрац који је Милан Борјан укротио без већих потешкоћа. У последњој трећини првог дела игре, Звезда је утихнула, а Судува је покушала да искористи грешке српског шампиона. Домаћин је претежно претио из контранапада, али је у финишу првог дела ипак Звезда имала највећу шансу. Бен је шутирао из велике даљине, а његов ударац завршио је поред стативе.

Друго полувреме започело је у ритму у којем је завршено прво. Спорији ритам обележио је и наставак, а Звезда је претила ударцима са дистанце. У наствку је виђена агресивнија игра оба тима. Звезда је била знатно агилнија него на крају првог дела, али ни у другом делу није успевала да пробије бедем домаћина.

У 61. минуту оба тима су имала можда и најбоље шансе на утакмици. Прво је Судува створила најизгледнију шансу на мечу, а потом и Звезда. Како се утакмица ближила крају, домаћа публика је све више учествовала, а Судува је у 67. минуту била најближа поготку.

Керла је био тај који је промашио вођство, а пар минута касније у црвено-белом дресу дебитовао је Кањас, први Шпанац у Звезди, који је заменио Јовичића. Само минут касније Павков је ушао у игру уместо Боаћија. Херој звездаша који је нокаутирао Ливерпул на Маракани био је упитан за први меч квалификација, али је у последњих 20-ак минута добио шансу да Звезди донесе још један неопходан позитивaн резулат.

Распламсала се игра, али и атмосфера у самом финишу. И Звезда и Судува су своје шансе тражили кроз транзицију, али нису успели да упуте опаснији ударац ка голу. У самом финишу чета Владана Милојовића оставила је бољи утисак, али то није било довољно за победу на премијери.