Бледо издање и пораз у Хелсинкију, Звезда прошла у наредну фазу

Први овосезонски пораз фудбалери Црвене звезде доживели су у Финској. Црвено-бели су у реванш мечу другог кола квалификација за Лигу шампиона забележили неуспех који их није коштао пласмана у наредну фазу. ХЈК Хелсинки је на Телиа 5Г Арени славио са 2:1.

Тврду утакмицу, без много узбуђења пред головима Борјана и Рудакова украсило је по неколико шанси на обе стране, а наплативши грешке наших играча Хелсинки је успео да стигне до Пирове победе.

Упркос првој изгубљеној утакмици у сезони, задовољство буди нови корак црвено-белих на европском путу.

Први покушај на утакмици имао је домаћин, у 7. минуту. Запретили су Финци из слободног ударца преко капитена Далстрома, међутим преко гола.

Велику шансу имао је Бен у 12. минуту на центаршут Родића. Звездин нападач шутирао је главом поред гола.

Уследили су ударци Бабића са дистанце и поново Бена. Штопер Хелсинкија Ошонеси у 28. минуту упутио је јак ударац са дистанце, али је Борјан био на висини задатка и избоксовао лопту.

До краја првог полувремена није виђено много шанси. Преовладало је међусобно одмеравање снага и игра без ризика, па се и резултат са почетка утакмице није променио.

Хелсинки је од старта другог дела игре кренуо агресивно и после соло продора капитена Далстрома у 46. минуту дошао у вођство.

Пробудио се наш тим после лопте иза Борјанових леђа, заиграо конкретније и већ у 56. минуту анулирао заостатак. Марко Марин је новом луцидном асистенцијом спојио са голом Душана Јованчића којем није било тешко да затресе мрежу домаћина.

Управо гол нашег везног фудбалера донео је растерећење у игри, па је се Звезда већ у 11. минуту наставка вратила на жељени колосек.

Акција у 64. минуту завршила се покушајем Јевтовића, ударац офанзивца изблокирали су играчи Хелсинкија, а покушај крилног нападача испоставио се као последњи пред нови период без већих узбуђења.

Рутинску завршницу меча и генерално утисак са гостовања шампиону Финске покварио је погодак Рискија у другом минуту надокнаде који је после додавања Далсторма поставио коначан резултат.