Боаћи и Пешић осакатили грађевинаре!

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Рада резултатом 6:1 на стадиону Рајко Митић. Блистала је наша екипа, а голове за наш тим постизали су Боаћи (4) и Пешић (2). Нова формација 3-4-3 изузетно прија нашим момцима!

У дану када је испред западне трибине постављена биста чика Рајку Митићу, Звезда је одиграла један од понајбољих мечева сезоне у којем Грађевинари нису имали никакве шансе. Наш тим је ситуацију контролисао од самог старта, Милојевић се поново одлучио за формацију са три играча позади, чиме је добио додатни простор по боковима који су његови играчи данас обилато користили.

Предност је Звезда стекла већ после три минута игре када је Родић по левој страни упутио центаршут после којег се Пешић веома лепо снашао у казненом простору и довео црвено-беле у вођство. Меч је дефинитивно отишао у смеру у којем гости нису желели када је судија Пипер после повлачења у казненом простору досудио казнени ударац за наш тим, а после бурних протеста додељен је и црвени картон једном од играча гостију, што је аутоматски значило бројчану предност на терену. Сигуран извођач пенала био је Боаћи, а то је био увод у изузетну голгетерску серију коју је наш нападач успоставио до краја утакмице, на коју је улаз био слободан уз показан црвено-бели шал на улазу.

Од момента од када је Рад остао са десеторицом на терену, утакмица је добила потпуно други ритам, а Црвена звезда није желела да се заустави на два гола и желела је у сваком нападу да постигне више. Навијаче, али и шефа Милојевића, изузетно ће радовати сарадња наша два нападача, Пешића и Боаћија, који су збирно постигли више од половине голова за наш тим до сада, а међусобно одлично сарађују и на пољу асистенција. Несебично, зрело и тимски су играли наши нападачи што им се вратило на прави начин, а сву подршку су имали и у осталим играчима. Полувреме је завршено резултатом 3:1 након једног гола Рада из контре и поготка Боаћија на асистенцију Пешића, а у другом полувремену све што је преостало нашим момцима и навијачима било је да – уживају.

Управо се то и дешавало на Маракани, а после сваког напада претила је опасност по гол гостију. На крају, наши момци су се зауставили на коти 6 и на најлепши начин направили увертиру пред гостовање БАТЕ-у (четвртак), у мечу који би директно могао да одлучи питање проласка у даљу фазу Лиге Европе.