Частан Звездин опроштај од Лиге шампиона

Црвена звезда се часно опростила од играња европских такмичења у овој сезони. У 6. колу групе Ц , ПСЖ је био бољи на стадиону „Рајко Митић“ од нашег тима са 1:4 (0:2). Богати париски тим је победио головима Каванија, Нејмара, Маркињоша и Мбапеа, док је једини стрелац за наш тим био Гобељић.

Црвена звезда није била толико инфериоран противник какав резултат показаје, али је пресудио јачи индивидуални квалитет француза.

Наш тим је имао сјајних 15 минута у другом полувремену, где је нападао и био бољи противник од екипе која је пројектована за титулу најбољег у Европи. Трећи гол Маркињоша је тотално ускратио нашем тиму могућност да стигне бар до ремија.

Морамо рећи и да је шкотски судија Вилијам Колум несорастао утакмицама Лиге шампиона, јер је судио перфидно у корист јачег противника, каснио са очигледним одлукама и тотално пао на испиту званом Лига шампиона.

Од самог почетка утакмице ПСЖ је наметнуо пас игру и полако успостављао ритам утакмице.

После прве велике шансе, ПСЖ повео са 1:0. Играо се 10. минут , Мбапе је добио лопту у простор, претрчао је Стојковића, послао приземни пас на другу стативу где је Каванију остало да проследи лопту у празну мрежу.

У 13. минуту прва шанса за црвено беле. Јованчић је додао лопту до Бена који се нашао у ситуацију да шутне ка голу Буфона, али је лоше захватио лопту која је отишла далеко преко гола.

Црвена се ослободила притиска у првих 15 минута и заиграла доста боље у тим моментима, али није успевала д уђе у неке озбиљније прилике да савлада Буфона.

Верати је запретио после дуплог паса са Мбапеом али је Борјан био на месту у 24. минуту.

У ваздушном дуелу Павков је лактом закачио Кимпембеа и зарадио жути картон у 29. минуту.

Спорна ситуација се десила у 30.минуту. После центаршута Павкова са леве стране, у дуелу су били Кимпембе и Бен али је пиштаљка шкотског судије остала нема.

У следећем нападу ПСЖ је имао нову шансу, Нејмар је био у ситуацији 1 на 1 са Гобељићем, шутирао из колена у даљи угао али је Борјан одбио лопту у терен где Кавани није успео да стигне и постигне други гол на вечерашњем мечу.

У 40. минуту солопартитура Нејмара је удвостручила предност парижана. Бразилски ас је примио лопту на левој страни где се стуштио у казнени простор нашег тима, после неколико лажњака није му било тешко да поспреми лопту у мрежу. ПСЖ је повео са 2:0.

На одмор се отишло заслуженим вођством париског тима са 2:0. Наш тим је пружио коректан отпор у првом полувремену богатом противнику, али је сјајни индивидуални квалитет противника дошао до изражаја.

ПСЖ отворио друго полувреме у истом ритму, али прву озбиљнију претњу је направила Црвена звезда кад Гобељић „изломио“ Берната, послао центаршут у шеснаестерац али је Бену побегла лопта у одсутном тренутку.

Одмах затим у 54. минуту најбоља прилика за наш тим. Стојковић је послао оштар центаршут у срце казненог, Бен је главом закачио лопту која одлази тик поред гола.

Није се дуго чекало на нову Звездину шансу, али је овај пут Гобељић био прецизан. Родић је упутио оштар центаршут са леве стране, Тијаго Силва је закачио лопту која је пала Гобељићу на волеј, који је погодио први угао Буфоновог гола и наш тим апсолутно заслужено у тим моментима долази до смањења резултата. Играо се 56. минут.

ПСЖ је у 61. минуту припретио преко Керера. Ди Марија је примио пас на 25 метара од Звездиног гола, проследио лопту Кереру који је утрчавао са десне стране. Млади немац је шутирао приземно али је Борјан ногама интервенисао и спасао наш гол.

Владан Милојевић је направио двоструку измену у 72. минуту. Уместо Павкова и Симића су заиграли Ебесилио и Боаћи.

У 74. минуту ПСЖ је обезбедио недостижну предност. Ди Марија је центрирао у срце казненог, Маркињош је надскочио Родића и закуцао лопту у мрежу немоћног Борјана. ПСЖ је повео са 3:1.

Нова опасна ситуација пред Звездиним голом се одиграла у 80. минуту. Тијаго Силва је из дубине послао пас, Кавани је приземно оштро центрирао али је Борјан био бржи од противника и пресекао лопту.

Владан Милојевић је у 86. минуту начинио трећу измену. Уместо Марина у игру је ушао Јовељић.

Тачку на „И“ је ставио Мбапе још једним голом у 92. минуту и тако поставио коначних 1:4 у корист парижана.