Црвена звезда самлела Партизан!

У оквиру 14. кола регионалне лиге, Црвена звезда је победила Партизан резултатом 10:6. Победа од великог значаја како што се тиче опстанка у Првој регионалној лиги, тако и због преношења бодова за домаћи шампионат што може да значи и предност у евентуалном финалу. У редовима Црвене звезде чак четворица ватерполиста је постигло по два гола: Танкосић, Васић, Поповић и Шулц, док су по један гол дали  Жежељ и Илић.

Изабраници Александра Филиповића су добро отворили „вечити дерби“ и реализовали су играча више у првим нападима, што је Звезди донело почетну предност од 2:0. Партизан је до краја прве четвртине успео да смањи из ситуације када је Звезда имала играча мање због искључења. Бледо издање ватерполиста Звезде у другој четвртини Партизан је знао да искористи и преокреће резултат у своју корист. Звезда је гол у другој деоници постигла тек 2 минута пред одлазак на одмор после тајм аута Филиповића. Тим голом су црвено-бели поравнали резултат.

У другом полувремену црвено-бели су показали право лице. Звезда је поново користила играча више, а до 2 гола предности први пут долази при резултату 5:3. Партизан је већ у наредном нападу постигао гол, а затим су црвено-бели одговорили са два брза поготка. Сидраши Црвене звезде су на овом мечу успевали да се изборе са играчима Партизана за разлику од првог меча. Партизан је смањио на 7:5, а онда је Црвена звезда направила серију 3:0 и решила утакмицу у своју корист. Црно-бели су у последњем минуту само успели да ублаже пораз, а Звезда је славила са 10:6. Још једном су добру партију пружили Шулц и Танкосић, као и Краљ који је „зачарао“ мрежу Звездиног гола.

Ватерполисти Црвене звезде су у „фудбалској“ атмосфери на базену „Милан Гале Мушкатировић“ пружили једно од бољих издања ове године и дошли до „злата вредне победе“.