Црвена звезда – Спартак Трнава у фотографијама (ФОТО)

Наши љубимци нису успели да пред скоро 40.000 навијача на стадиону „Рајко Митић“ испрате Спартак из Трнаве, са бар једним голом више у њиховој мрежи, у Словачку. Било је то тешких 90 минута против тврде и дисциплиноване екипе, где је само један мали пад концентрације довео до тога да примимо гол минут после Беновог поготка из пенала. Могло би се рећи, нешто као против Барселоне 1996. године, када је утакмица такође завршена 1:1 на Маракани, а после гола Јовичића, навијачи нису могли поштено ни да се порадују пошто је Барселона експресно изједначила прецизним ударцем Ђованија Силве.

Најбитније детаље са утакмице ћемо вам представити у фотографијама, како наша нова рубрика и налаже. РСБ је поновио имао своје фотографе на лицу места и са циљем да свим Звездашима представи утакмицу из неког другог угла.

Милојевић није много мењао састав у односу на претходне утакмице, али шанса јесте дата новајлији Николи Стојиљковићу, који је заменио на месту нападача Немању Милића.

Испред северне трибине угледали смо добро познато лице, који је Звездашима донео доста радости у току претходне сезоне и који је директно учествовао у избацивању великана Краснодара у плеј-офу за Лигу Европе, Александра Пешића.

А недалеко од бившег црвено-белог центарфора, налазио се и новајлија и крило Црвене звезде, Милан Јевтовић.

Стадион, као што је било и очекивано, је био испуњен на северу, истоку и западу, па подршка за бившег европског и светског шампиона није недостајала. Север је још једном показао умеће када је реч о кореографијама и послао јасну поруку свима.

Црвена звезда је ушла фуриозно у утакмицу и у првих 20 минута нападала са свих страна. Мирисало је на гол, а онда је Стојиљковић примио лопту, сачекао Крстичића да се убаци кроз средину, додао, а Крле својим добро познатим умећем преварио противничког играча да би га овај оборио у казненом простору. Судији ништа друго није остало него да свира једанаестерац. Бен је преузео одговорност и рутински послао голмана на једну, а лопту на другу страну за 1:0 у 23. минуту.

Међутим, радост није дуго трајала, па је само после једног минута словачки представник успео да изједначи голом Грендела. Концентрација је опала само за тренутак, али у Европи се то кажњава и уместо да црвено-бели добију велику психолошку предност, Словаци су успели да се извуку и утакмицу окрену у своју корист.

Звезда је покушавала у другом полувремену да дође до другог гола, али су шампиони Словачке добро стајали на терену и тркачки парирали најтрофејнијем српском клубу. На крају је ушао и Вељко Симић који је успео да промрда везни ред црвено-белих, али ипак то није било довољно па је у Београду утакмица завршена без победника, 1:1.

Шеф стручног штаба је и пре утакмице најавио је да неће бити лако против Спартака и да треба бити опрезан. То су навијачи могли и да виде синоћ, где Словаци одлазе из Београда задовољнији и са резултатом у њихову корист. Међутим, није смак света, Црвена звезда јесте боља екипа и овакав резултат се лако може надокнадити у Словачкој. Утисак је да српски шампион мора боље да уђе у утакмицу и да игра на свом нивоу, па пролазак у плеј-оф Лиге Шампиона неће изостати. Остаје да видимо како ће Владан Милојевић са својим стручним штабом припремити реванш, који ће се одиграти 14. августа у Трнави.

Треба напоменути да и после утакмице, подршка није изостала. Навијачи су видно дали до знања играчима да су уз њих и да ће их сигурно испратити у Трнави и са жељом да дођемо на корак од Лиге Шампиона, уз обезбеђену Лигу Европе.