Црвено-бела рапсодија у Хали спортова

У 15. колу АБА лиге, кошаркаши Црвене звезде су забележили нову убедљиву победу и потврдили су да се налазе у изванредној форми. Црвено-бели су надиграли екипу Мега Бемакса, а меч у Хали спортова „Ранко Жеравица“ завршен је резултатом 103:85. Црвено-бели су другу утакмицу у низу у АБА лиги противнику убацили преко 100 поена.

Драган Шакота се определио за следећу стартну петорку: Лорензо Браун – Били Берон – Бранко Лазић – Бориша Симанић – Огњен Кузмић.

Мега је повела кошем Симоновића на асистенцију Перија, а већ у наредном нападу је Лорензо Браун био пецизан са полудистанце. Звезда је до првог вођства дошла после тројке Лазића. Мега је у кратком временском интервалу направила серију 7-0, а у тиму Меге, која је од самог старта утакмице била агресивна, најрасположенији су били Месичек и Симоновић. Низ кошева домаћина пекинуо је Кузмић закуцавањем. Симанић је у раној фази утакмице ушао у проблем са личним грешкама. Средином прве деонице је имао три фаула, заменио га је Давидоцац, који је по уласку на терен погодио тројку за 14:12. У тим се после краћег одсуства вратио Џенкинс и већ је током прве четвртине дао допринос, а на уласку у други период Звезда је водила 20:18.

Утакмици у Хали спортова „Ранко Жеравица“ је присуствовао и бивши тренер црвено-белих Дејан Радоњић. На старту друге четвртине, Дејан Давидовац је задобио повреду зглоба. Кевин Пантер, Звездин херој из Вилербана, био је половичан са пенала, а Мацура је постигао први кош из игре у другој четвртини. Огњен Добрић је још једном показао да му је шут за три поена најјаче оружје. Гист и Добрић су раздрмали навијаче у Хали спортова атрактивним закуцавањима. Звездина предност је постепено расла, а Пери је у тим моментима био једини способан у тиму Меге да поентира. Пери је погодио тројку под фаулом, али није реализовао додатно бацање. На другој страни Штимац је разигравао саиграче и показао да је велико појачање за тим Драгана Шакоте. У завршници првог полувремена играчи оба тима су пронашли шут, играло се у брзом ритму, а Звезда је на одмор отишла с предношћу 49:43. Код црвено-белих су се сви играчи са изузетком Николе Јовановића уписали у листу стрелаца.

Трећу четвртину отворио је поенима Огњен Кузмић на асистенцију Чарлса Џенкинса. Звезда је поново била на максмалних +8, а Симанић је на старту трећег периода зарадио четврту личну, што је задало главобољу Шакоти. Симанић је сам себе елиминисао из меча, Давидовац је задобио повреду зглоба, а због повреде за утакмицу није конкурисао Куриџа, па је Шакота остао само на Гисту. У трећој четвртини Кузмић је подсетио на оног из претходног мандата. Лазић је погодио другу тројку за +11 – 59:48, а Дејан Милојевић је позвао тајм-аут. Црвено-бели су направили серију 10-0, а након коша Берона, Милојевић је позвао нови тајм-аут. Звезда је наставила да увећава разлику, а Пери је са 5 везаних поена зауставио Звездин налет. Црвено-бели су пред четврту четвртину водили 81:62.

Чарлсу Џенкинсу је очигледно пријало кратко одсуство, а крајем треће четвртине се разиграо у потпуности и Били Берон. Звезда је већи део другог полувремена имала огромну разлику која се кретала у распону од 15 до 20 поена предности. Џенкинс је на старту треће четвртине постигао своју трећу тројку. Милојевић је тек у четвртој четвртини указао поверење Станићу, који је постигао прве поене за Мегу у завршној четвртини. Црвено-бели су контролисали утакмицу, прилагодили су темпо и на крају убедљиво славили у првој од четири утакмице у Београду у седам дана. Следи дупло коло Евролиге у којем Звезда дочекује Жалгирис и Албу, а наредног понедељка ће Звезда угостити Цибону. Звезда је и у седамнаестој утакмици у АБА лиги остала непоражена против Меге, а утакмица је завршена резултатом 103:85.

У Шакотином тиму се свих 12 играча уписало у листу стрелаца. Најефикаснији су били Џенкинс и Берон са по 17 поена. Следио их је Пантер са 13, Штимац је додао 12 уз 8 скокова и 5 систенција, а Гист је уписао 11 поена. У тиму Мега Бемакс се на челу листе стрелаца нашао Пери са 31 поеном, који је био и најефикаснији актер утакмице одигране пред око 2000 гледалаца, а једини двоцифрени у Меги уз њега био је Симоновић са 18 поена.