Делије испуниле Чаир, Железничар декласирао Звезду

Рукометаши Црвене звезде поражени су у 16. колу Аркус лиге упркос огромној подршци звездаша из Ниша и околине. Утакмици одиграној у „Чаиру“ присуствовало је око 1800 гледалаца, већину су чинили звездаши, песма ни једног тренутка није стајала, али је ипак Железничар славио резултатом 31:19.

Домаћи тим је од првог минута био у предности, остварио је нову убедљиву победу у домаћем шампионату и учврстио другу позицију. Железничар је водио од првог минута и постепено увећавао разлику, а на одмор је отишао са двоцифреном предношћу – 16:6. У наставку се ништа није променило. Железничар ништа није препуштао случају и контролисао је меч све време. Звезда је мини серијом успела да спусти разлику, али не и да се задржи на једноцифреној до краја утакмице.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Предраг Родић са 6 голова, по три пута су мрежу тресли Милош Божовић, Богдан Утвић и Иван Хорват.

У 17. колу Аркус лиге, које је на програму наредног викенда, игра се вечити дерби у „Шумицама“.