Динамо поразио Звезду у „Шумицама“

Рукометаши Црвене звезде су доживели први пораз, како у сезони, тако и на домаћем терену. У 3. колу Суперлиге Србије, Динамо из Панчева је савладао Звезду резултатом 29:24.

Након помало и изненађујуће победе у Суботици над екипом Спартака у прошлом колу, изабраници Ненада Перуничића нису успели да савладају још једну екипу која je на папиру слови за фаворита. Црвено-бели ни на другом мечу у „Шумицама“ нису успели да остваре тријум. За разлику од првог кола када су са Кикиндом одиграли нерешено, сада је уследио убедљив пораз.

Динамо је на почетку меча већ направио предност и одржавао ју је већи део првог полувремена. Велики број погодака који су Панчевцима донели предност, био је из седмерца. Чак њих пет. Све до 25. минута игре су гости били у вођству, а онда је уследила Звездина серија погодака. Улазак Ивана Рајичевића је унео потребну енергију, а Звезда на одмор одлази са предношћу од једног гола. Након 30 минута игре, резултат је био 13:12.

У наставку је виђена велика борба,  дуго ниједна екипа није успела да направи капиталну предност и уђе мирније у завршницу. Динамо је на крилима Марка Вучковића успео кроз две серије од три поготка да створи осетнију предност и у завршницу уђе са 4 гола предности (20:24). Успевала је Звезда да се приближи на заостатак од једног гола, али не и да поравна резултат. Динамо је ношен Вучковићем успео да направи серију од 4 гола и тријумфује у „Шумицама“. Динамо је славио са 29:24, а меч у „Шумицама“ посматрало је око 500 навијача.

За разлику од претходна два сусрета, Ненад Перуничић је имао цео играчки кадар на располагању. Против Динама су у црвено-белом дресу дебитовали Душан Херцеговац, Михаило Стошљевић и Петар Панић.

Најефикаснији су били Петар Бугариновић са 7 погодака и Душан Херцеговац са 5. Код гостију су Вучковић, Костадиновић и Димитријевић постигли по 7 голова.

Звезда у наредном колу гостује екипи Металопластике у Шапцу, а тај меч се игра 13. октобра.