ДОБАР СТАРТ СУПЕРЛИГЕ: Звезда лако са Партизаном

Кошаркаши Црвене звезде савладали су вечитог ривала, екипу Партизана, у првом дербију у оквиру Моцарт Суперлиге резултатом 85:74. Најефикаснији у нашем тиму били су Митровић (17 поена) и Џенкинс (15 поена), док су добру нападачку партију пружили и Кузмић и Бјелица.

Кошаркаши Звезде феноменално су отворили дерби, а главни актер у првих пар минута био је Кузмић за којег одбрана Партизана није имала решење. Наш тим је утакмицу почео серијом 12:0, а гости су прве поене постигли после више од четири минута. Међутим, предност која је фуриозно стечена на старту је, како је време одмицало, бивала све мања. Разлога је више, а први лежи у чињеници да су црвено-бели јако, јако лоше шутирали слободна бацања. Друга ставка је огроман број фаулова који је свиран, нарочито на нашу штету чиме је Партизан добијао прилику да са линије пенала одржава резултатски прикључак. Дангубић је први који је ушао у проблем са личним грешкама, јер их је у првој деоници (завршена 23:16) скупио чак три.

Другу четвртину боље је почео Партизан и приморао Радоњића на први вечерашњи тајм аут. Критеријум суђења је настављен, а оба тима су већ после два-три минута имала испуњен бонус. Врло чудан, необјашњив критеријум суђења у домаћој лиги у којој утакмице неретко трају и по два часа изазвао је неколико прекида. Најбурнији је био онај када је Бранко Лазић добио техничку због чега је прокључао бес у хали Пионир. Звезда је некако одржавала предност, али је моментум стечен на старту нестао, па је Партизан два пута успео да изједначи резултат. На крају првог полувремена резултат је био 42:38 за наш тим. Најефикаснији на мечу били су Митровић и Бјелица са по 10 поена у саставу Звезде, док је за госте ефикасан био Величковић са 11 поена.

Звездини кошаркаши су добро отворили наставак утакмице, у пар наврата су демонстрирали врхунску одбрану, калибра најјачег европског такмичења, а своје поене су углавном тражили у рекету противника. Са друге стране, Партизан се ослањао на Луковића који је задавао проблеме Митровићу којег је у једној ситуацији испровоцирао чиме је зарадио техничку грешку. Звезда је успела потпуно да неутралише Хечера који за пуних 20 минута у три деонице није успео да се упише у листу стрелаца. Џенкинс је, на другој страни, прорадио, поправио се и проценат шута са линије пенала па је предност поново постала двоцифрена. Гордон је, помало изненађујуће, добио пет личних грешака за непуне три четвртине па је ротација Партизана постала скраћена. Трећа деоница завршена је резултатом 65:56 за Црвену звезду.

У последњој деоници вечерашњег кошаркашког дербија Звездини кошаркаши успели су да одржавају предност двоцифреном, чиме су брзо приморали тренера гостију Џикића да затражи тајм аут. За разлику од прве три деонице, у полседњој је на почетку виђео мање фаулова што је убрзало темпо игре, на обе стране терена. Чарлс Џенкинс је преузео диригентску палицу и предност подигао на +15 (73:58), показавши још једном да је један од најважнијих играча у нашем тиму.Ипак, Партизан је брзо успео да направи серију 6:0 чиме је приморао наше момке на још један, завршни ударац на вечерашњем мечу. Лука Митровић је пред крај утамице, на три минута до краја направио своју пету личну грешку и пре времена завршио дерби. До краја меча није било већих узбуђења па је први дерби у овогодишњем издању Суперлиге окончан у корист актуелног шампиона Србије и АБА лиге, Црвене звезде, резултатом 85:74.