Доналд и Канга не дају прво место!

Фудбалери Црвене звезде славили су на гостовању Вождовцу резултатом 0:2. Стрелци за наш тим били су Доналд и Канга, а црвено-бели су на тај начин задржали лидерску позицију. Још један меч без примљеног гола!

Меч на крову играо се по веома тешким условима, с обзиром на то да је киша непрестано падала и вештачки терен на крову тржног центра Стадион чинила још бржим и клизавијим. Није пуно мешао карте тренер Милојевић, али је Ричмонд Боаћи поново суперлигашки меч почео са клупе, а Пешић у нападу. Звезда је играла стрпљиво, пажљиво и опрезно, а навијачи су могли да виде колико су мечеви после Европе тешки и захтевни – Звезди је титула приоритет, али комплексан ритам четвртак-недеља ствари чини много захтевнијим.

Оштро се играло на почетку, нарочито на средини терена, али су добро деловали Доналд и Крстичић који се све више намеће као мотор на средини терена. Управо он је у 16. минуту имао добар ударац са дистанце, а пре тога су домаћи припретили у једној прилици. Генерално се Вождовац није определио за дефанзиву, имали су домаћи своје шансе, али их нису користили. Звезда је до вођства могла у 18. минуту после велике гужве у казненом простору у којем се, нажалост, нико није довољно добро снашао да би лопта ушла у мрежу. Канга, који је имао улогу плејмејкера, имао је један добар покушај са дистанце, а моменат који је променио све био је 40. минут када је изборен фаул на неких 25 метара од гола Вождовца.

Одговорност за ударац преузео је Мичел Доналд и прелепим шутем довео црвено-беле у резултатску предност. Наставио је Доналд на тај начин континуитет лепих голова из слободног ударца, а црвено-бели су на крилима јаке Доналдове деснице, којем улога капитена очигледно веома прија, успели да капитализују иницијативу и на полувреме оду са минималном предношћу.

Друго полувреме одисало је оштром игром и правом суперлигашком борбом за бодове, а домаћи нису одустајали и желели су да стигну до изједначујућег гола. Играло се најчешће на средини терена, али Звезда је била мирна, сталожена, паметна и концентрисанија. Ипак, било је и момената који се неће допасти шефу Милојевићу, као онај када је Дамир Кахриман испуцао лопту директно у противничког нападача, али је лопта срећом завршила поред гола.

Крстичић је играо одличан меч, потпуно је газдовао средином терена и показао да ће бити капитално појачање у наставку сезоне, у којој Звезда јури оба домаћа трофеја и игра европксу јесен. Црвено-бели су имали својих шанси у наставку, ушао је и Радоњић који је одмах добио простор на левој страни терена, али превеликих узбуђења није било све до финиша утакмице када су црвено-бели дефинитивно преломили меч у своју корист.

Играо се 89. минут када је после слободног ударца Канга лепо искомбиновао са Радоњићем, овај му са леве стране послао повратну лопту, а Габонац искусно дуплирао наше вођство. Био је то јасан сигнал да бодови иду у Љутице Богдана и да Звезда остаје прва на табели. Такође, за сваку похвалу је и то што Црвена звезда није примила гол на још једном суперлигашком мечу, што је одличан печат и потрвда великог рада стручног штаба.

Звезда наставља обавезе наредне среде када у госте долази Динамо Врање у оквиру Куп утакмице.