Еврогол Јовичића за нови тријумф у шампионату

Црвена звезда је победила Младост из Лучана са 2:1 у 10. колу Суперлиге.

Фудбалери Црвене звезде остварили су нови тријумф у шампионату Србије. Наши момци били су бољи од лучанске Младости са 2:1 у 10. колу Суперлиге.

Може се констатовати теже од очекиваног, пошто је екипа Нешка Миловановића, пружила веома јак отпор нашој екипи.

Због гостовања у Паризу следеће недеље, шеф стручног штаба црвено-белих одлучио се за комбиновани састав. У односу на меч у Крушевцу, централни део тима је био исти, док је прилику на десниј страни добио Кафу, уместо Бена.

Прво полувреме је прошло у спорој и досадној игри. Гост је дошао на Маракану са идејом да дуплим блоком спречи наш тим, што му је и успевало у првих 45 минута. Звезда није проналазила пут до противничког гола.

Друго полувреме је донело више живости. Звезда је кренула отреситије и агресивније, што је резултирало голом у 51. минуту. Хајдин је оборен у казненом простору Младости, а сигуран извођач најстроже казне био је Бразилац Кафу. Младост до поравнања долази голом у 65. минуту. Павловић је пронашао Јевремовића који снажним ударцем, искоса са леве стране, матира Борјана. Звезда враћа предност веома брзо. У 68. миниту, одбијену лопту на ивици шеснаестерца, дочекао је новопечени репрезентативац Србије Бранко Јовичић, примирио и топовским ударцем матирао голмана Росића. До краја меча, резултат се није мењао.

Црвена звезда у среду игра утакмицу у Паризу против екипе ПСЖ.