Евролигашка Звезда поново у ритму – пала и Уникаха

Црвена звезда је у 24. колу најјачег европског такмичења победила Уникаху резултатом 80:76. Ово је 10. победа Звезде у овогодишњој сезони Евролиге чиме је превазишла сва очекивања и показала да се са правом налази у овом друштву.

Црвена звезда је добро отворила меч и са неколико погођених тројки добила јасну сигурност у нападу. Ипак и Уникаха је држала ритам па смо у првом полувремену гледали изједначену борбу, а црвено-бели су на велики одмор отишли са три поена предности (40:37).

Звезда је знатно боље заиграла у трећој деоници, мини серијом су стекли двоцифрену предност и на задњи одмор отишли за десет поена разлике. Ипак на старту задње четвртине тим Уникахе прави серију која је прекинута тројком Бјелице после фантастичне тимске акције Звезде. Гости се се у финишу меча још једном вратили и учинили завршницу изузетно узбудљивом. Ипак, Звездини кошаркаши били су сигурни са линије за слободна бацања, па су дошли до десетог тријумфа у 24 одигране утакмице у Евролиги.

Рочести је био најефикаснији на мечу са 19 поена, али су у завршници терет понели Милко Бјелица и Бранко Лазић, који су утакмицу завршили са 13, односно 10 поена. Тројке су нешто боље функционисале него у претходним мечевима (10/27), па је чврста одбрана овог пута била довољна за победу над искусном и неугодном екипом из Малаге. У гостујућем саставу најбољи су били Драган Милосављевић и Џеф Брукс са по 12 постигнутих поена, док је Вачински додао 11.

Црвено-бели, шест кола пре краја групне фазе такмичења, деле десето место на табели, заједно са Уникахом, док им Макаби који се налази у зони плеј-офа бежи два тријумфа. Звезда у наредном колу, 9. марта, гостује у Барселони.