Фантастична Звезда победила Реал у Мадриду

Црвене звезде победила је Реал у гостима са 87:83 у оквиру десетог кола Евролиге. Звезду су до треће победе у Евролиги предводили Рочести са 18, Бјелица са 16 поена, 11 је додао Антић, док су по десет забележили Фелдин и Добрић. У редовима домаћина најрасположенији био је Дончић са 20 поена а Керол је додао 12.

Од самог почетка водила се рововска борба у којој нити један противник није прелазио у двоцифрено вођство. Реал је имао предност након прве четвртине, али је Звезда заиграла знатно бољу кошарку. Ипак Звезда у 15 минуту прелази у вођство у ком је сем краткотрајног изједначења у задњој четвртини била до самог краја. У трећој четвртини Црвена зевзда је успела чак да дође и до предности од 13 поена. Звезда је добром одбраном и фантастичним шутем потпуно владала тереном. До краја утакмице кошаркаши Црвене звезде су успели да постигну 17 тројки, што је евролигашки рекорд нашег клуба. Мадриђани су се тргли у последњој деоници и спустили дефицит на само поен заостатка, али су црвено-бели успели мирне главе да поенима Давидовца са слободних бацања, а потом и кључном тројком Антића приведу меч крају и упишу велику победу против Реала.

Ово је била прва победа било ког нашег тима против Реала на гостовању у Евролиги и скоро 44 године после задње победе Звезде у Мадриду. Након десет одиграних мечева Звезда има скор од три победе и седам пораза и налази се на подели 12. места, док је Реал уписао пети пораз и налази се на подели пете позиције на табели. У наредном колу Звезда 8. децембра дочекује Ефес, док Реал дан касније гостује у Пиреју Олимпијакосу.