• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

НБА 2019/2020

Започео stefcerak, Јун 07, 2019, 12:17 пре подне

« претходна тема - следећа тема »

LAFLARRE

LAFLARRE

Ерик Гордон и Хјустон завршили екстензију уговора, 4 година - 76 милиона долара.

točilo

Arena Sport se  opasno nalozila  izgleda..  Svako vece  po  jedan  top  mec iz zadnjih 20 godina NBA lige.

Negdje sam mislim procitao  da planiraju 3-4 prenosa svake sedmice kad krene  sezona.
"Zvezda je bila alternativa svemu onome što su oni podsvjesno osjećali. Zvezda je bila znak identifikacije, šljiva ispod koje se okupljaju preživjeli. Zvezda je bila krsna slava svim pravoslavcima u Bosni i Hercegovini. "

mostarac

Mislim da su uzeli ovaj jači paket 6-8 utakmica nedeljno.

točilo

Цитат: mostarac  Сеп 07, 2019, 03:49 поподнеMislim da su uzeli ovaj jači paket 6-8 utakmica nedeljno.

To ako je istina, onda  ce biti ludnica..
"Zvezda je bila alternativa svemu onome što su oni podsvjesno osjećali. Zvezda je bila znak identifikacije, šljiva ispod koje se okupljaju preživjeli. Zvezda je bila krsna slava svim pravoslavcima u Bosni i Hercegovini. "

mostarac

Odlična ideja Arene ovo sa NBA klasicima.

Косјерац

Не живим ја сан него своје амбиције и циљеве. Сан сам проживео на ,,Маракани". Нисам као клинац сањао дрес Манчестера или Реала већ дрес Звезде - Немања Видић

Дејан Радоњић легенда!
Победи Михо!

Филип

Марко

Написао сам пре неколико месеци и дао пример Јаниса за Грчку како није играо нешто први пут за њих и да не видим тај наводни квалитет НБА играча када играју за репрезентацију. Ево испоставило се да МВП те лиге када наиђе на екипе које играју такмичарску кошарку, када су правила мало другачија, терен мало ужи да нема те доминације. Чекам да чујем аргумент како није имао адекватну екипу пуну шутера, али ако најбољи играч на свету мора да има неколико играча уз себе да би био доминантан, па јебеш га онда.

Друга ствар, толко хваљени Гобер не уради ништа против Аргентине, али зато развали НБА Американце. Скола их одучи од кошарке. Марк Гасол такође када је најбитније одигра маестрално. Рекао бих да данашње статистике су само фарса и да кошарка уопште није тако добра као што је некада била, барем што се НБА лиге тиче.

LAFLARRE

Сеп 14, 2019, 02:17 пре подне #699 Last Edit: Сеп 14, 2019, 02:23 пре подне by LAFLARRE
Јанис је разочарење наравно јер је имао сасвим коректну подршку око њега, у праву си да МВП најјаче лиге на свету мора да одигра најбоље могуће али... Знамо сви да они (НБА суперстар и ол-стар играчи) не играју 110% за репрезентацију него за клуб, тужно али истинито. Друго, не знам шта си ти очекивао од Јаниса у европској кошарци ? Човек малтене нема шут, нешто ситно ван линије за 3, испод просека са полудистанце, човек је (тренутно) готово рекет играч, мислим чак и да је поставио рекорд за највише поена у рекету или је био близу истог који држи Шек ваљда... А за такве се најлакше прави гејмплан. Поготово у европској кошарци, где су правила другачија, где је терен мањи, где у рекету можеш да блејиш целу текму, набијеш 2 играча ту и затвориш улаз у потпуности. Још ако имаш да бациш више тела на њега, атлете које колико толико могу да га испрате, на коњу си... Ово си вероватно све знао и пре него што сам ти ја написао и ти си и даље очекивао лудила, до тебе је бураз. То што је он био МВП је далеко од "најбољег играча". Колико различитих играча је у задњих 10-12 година освајало МВП награду па сви знамо ко је био најбољи, стварно најбољи. Исто је и сада, никада Јанис није био у причи јер Џејмс и Дурент и даље играју кошарку.

Исто може да се каже за све играче наше репрезентације, све играче Америчке репрезентације, све Аустралијанце итд итд.

И долазимо до тога да не функционише све тако како ти приказујеш, а није ти први пут. Мислим да је пре свега до твојих "очекивања".

Аха, Јанис имао МВП сезону. Очекујем да прегази све до финала и тамо сам победи пет играча плус тренера. (Још пишеш "али ако најбољи играч на свету мора да има неколико играча уз себе да би био доминантан, па јебеш га онда." - Па и најбољи свих времена је морао бити у супертиму како би постао то што јесте данас, зар не ?)

Аха, Гобер узео дефанзивног. Очекујем да сви шутирају 20% кад му приђу и тако те приче.

Иде се из крајности у крајност и наравно морају да се опљуну бројеви који су се милион пута кроз историју показали тачним.

Марко

Прво није истина, сам је изјавио да му више значи титула на СП него МВП награда, а он је тај регуларни део играо поприлично јако, тако да није овде дошао као Американци са опуштеним ставом него је хтео да освоји СП.

У праву си, вероватно није најбољи играч, али ако погледамо МВП играче деведесетих, не видим ситуацију да неко од њих не би могао да издоминира на оваквом првенству.

Треће, изврћеш. Нисам рекао да Јанис треба да освоји и постане Божанство неко, него да покида, да индивидуално буде најбољи играч на првенству ако не најбољи онда барем у топ3, па ако је екипа слаба или недовољно јака, шта да се ради. Џордан је био МВП и пружао страшне партије и пре него што је постао то што јесте.

Па наравно да морају да се опљуну бројеви, Харден имао сезону 36 поена по утакмици, Коби 35, испаде Харден достигао виши  ниво, да је доминантнији, а реалност је...

LAFLARRE

Сеп 14, 2019, 02:51 пре подне #701 Last Edit: Сеп 14, 2019, 02:57 пре подне by LAFLARRE
Врати се поново, очекивања и стављање у кош нешто што се не ставља. Јел се зајебаваш или стварно стављаш Џордана и Јаниса у исту реченицу и поредиш ситуације ? Кад си већ кренуо тим путем, можеш тако исто да опљујеш ко зна колики број играча у задњих Х година и притом их ставиш у исту реченицу са Џорданом, мислим стварно лоша прича.. Малтене поредиш дрим тим са овом јадном Грчком коју смо отресли више пута из зајебанције, а дрим тим је бар 100 светлосних година испред нас.

Наравно да не морају да се опљуну, мислим морају из вашег угла јер вам не одговара. А пошто си дао леп пример, дај да га сасечемо у више делова како би ти било јасније. Кобијева сезона 05-06, Харденова 18-19. Коби 27 година, Харден 29 година.

Поени - Харден
Скокови - Харден
Асистенције - Харден
Украдене - Харден
Блокаде - Харден
Изгубљене - Харден

Шут - Коби
Шут за 1 - Харден
Шут за 2 - Харден
Шут за 3 - Харден

еФГ - Харден
ТС% - Харден
ПЕР - Харден

Офанзивни рејтинг - Харден
Дефанзивни рејтинг - Коби

Офанзивни плусминус - Харден
Дефанзивни плусминус - Харден
Плус минус - Харден
ВС - Коби
ВОРП - Харден

У плејофу је разлика слична у корист Хардена, једини сегмент у ком је Коби био бољи је проценат шута из игре.

Тимски учинак :

Харден - регуларна сезона 53-29, изгубио од Голден Стејта у другој рунди
Коби - регуларна сезона 45-37, изгубио од Финикса у првој рунди после предности од 3-1
(Јел се ово зове чоук, тако беше ? Или се то не користи када покренемо овакве теме ?)

Да, био је доминантнији, достигао је виши ниво у сезонама које си поменуо, индивидуално, тимски, како год хоћеш назови, то потврђују бројеви, то потврђују резултати, то потврђује визуелни тест. Сад шта ти мислиш да је реалност (мора да је виртуелна) и шта си ти гледао ја не знам, али знам шта сам ја гледао...

Марко

Сеп 14, 2019, 02:57 пре подне #702 Last Edit: Сеп 14, 2019, 03:01 пре подне by Марко
Споменуо сам Џордана јер:

Цитат: undefined(Још пишеш "али ако најбољи играч на свету мора да има неколико играча уз себе да би био доминантан, па јебеш га онда." - Па и најбољи свих времена је морао бити у супертиму како би постао то што јесте данас, зар не ?)

Осим ако ти ниси мислио на другог најбољег свих времена.

Е сада, ако треба да пишем разлику између Кобија и Хардена хахахахах, до јаја, не могу ја ово. Стварно те поштујем као лика који воли кошарку и прати исту фанатично, али да завршим ја овде све расправе око НБА с тобом до даљњег.

LAFLARRE

Не мораш да ми објашњаваш разлику између Кобијеве КАРИЈЕРЕ и Харденове. Наравно да је разлика велика, толико велика да не мора ни да се прича, али ако поредиш сезону по сезону и стриктно играчке квалитете, итекако има о чему да се прича. Ово што Харден ради са кошаркашком лоптом је успевало свега неколицини у историји ове игре, а то довољно говори о његовом квалитету, какав год био флопер, не игра одбрану и остало. Поентерске клинике какве он има нису виђене од Џордана, мени довољно.

Марко

Russell Westbrook becomes first NBA player to average triple-double in back-to-back seasons

Нико никада. Најкомплетнији играч. Свака част Меџику, али где му ово? Притом не само две, него три сезоне. Меџик 0.

Та логика отприлике.