• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Фудбалска репрезентација

Започео Косјерац, Дец 24, 2019, 19:34 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Шуба

Све оно што треба да буде селектор Антић је то био. Није био врхунски стручњак, нити у зениту тренерске каријере, али са великим искуством и то у великанима шпанског фудбала што је довољно да зна како да се опходи према групи егоистичних и сујетних појединаца и да их склопи у функционалан тим.

Једина прилика да се уради иоле озбиљнији резултат на великом такмичењу наше репрезентације у најпопуларнијем спорту у свету и код нас у последњих 20 година. То доста говори о њему, али и о нама.

Matuzalem88

Šubo brate kako misliš nije bio vrhunski stručnjak?

Lik je transformisao igru Atletika, Barse i reprezentacije za kratko vreme. Imao je autoritet znanja. To je sam pokazatelj kad u takvim klubovima/okolnostima totalno preokrenete stvari , koliki je stručnjak bio.

Inače savetujem od srca, doktorsku pripremu meča sa Francuskom na Sen Deniju, koju smo izgubili nesrećno i nezasluženo sa 2:1. Nek ljudi pogledaju, kako se sprema utakmica protiv tada aktuelnog svetskog viceprvaka sa sve Anrijem i kompanijom.

Lik je izbacio zadnju liniju na 60 m od Mustafinog gola, i suzio linije bukvalno na 30 m. Najbolja partija naše reprezentacije ikada ubedljivo, uz onu tekmu u Beču kad smo deklasirali austrijance. Samo što kvalitet AUT i FRA n mogu nikako da se mere.

Pogledajte tu utakmicu ako negde ima, mislim da je bio septembar 2008. godine.

Najbolji trener za prekide ikada. Shvatio je da je prekid pola gola. Zato je uglavnom i držao igrače u timu kao što su bili Pantić i Milijaš u reprezentaciji, sa dobrom levom nogom i sa odličnim prekidom.

Nikad neću da zaboravim protiv Gane, prekid, prvo poluvreme, napravimo bogovsku akciju , Milijaš odlično iscentrirao na drugu gde je Pantela ostao sam, ali naravno on nije zna da primi tu savršenu loptu i upropastio je savršenu akciju iz prekida.

Transformisao je Barsu za 6 meseci. Sećam se tog perioda. Barsa je pod Rumenim bila očaj te sezone, bele maramice, mrzeli ga navijači kao nemca. Dolazi Antara i menja sve. Luis Enrike i Luis Garsija su blistali recimo. Koku i De Bur fudbal karijere igrali, o vaskrsnuću Ćavija i Saviole je već ispričano.

Najbolji srpski trener ikada.

Шуба

my bad, хтео сам да кажем да није био врхунски стручњак кад је дошао код нас, да му је прошао зенит каријере тада, лош пренос мисли на тастатуру :))

не могу да дам оцену о његовој каријери у Шпанији пошто је нисам гледао и доступна ми је само статистика и снимци, свакако да је један од наших најбољих тренера у историји, али најбољи...ја бих то место оставио за Вујадина Бошкова о чијој се тренерској каријери срамотно мало зна с обзиром шта је учинио у вероватно најјачој лиги у том периоду и круна Скудето са Сампом и финале ЛШ против Барселоне...
+ смо са њим остварили последњи велики резултат 1/4 финале ЕПа.

Matuzalem88

Pa i Miljan je uz Boškova, onda i Miša Pavić, Gojko Zec. Branko Stanković je furao više neki stil kao Miloje Bilo dobrih trenera i ranije. Ali Antara mi je najbliži jer je bio uvek u fudbalskom trendu. da li je to 1988,1993,1996,2003 ili 2010 godina uvek je bio u trendu sa fudbalskom igrom. Po ceo dan je gledao tekme i izučavao fudbal u svim segmentima.

Max

Intervju iz 2007. Godine:

Ipak, najveće uspehe doživeo je sa madridskim Atletikom, kome je kao trener doneo duplu krunu - osvojio prvenstvo i španski Kup kralja u sezoni 1995/96.

"Osećam se kao deo Atletika i veoma privilegovanim što sam deo njegove istorije. Svi pominju rezultat koji smo napravili, a ja sam ponosan na način na koji smo to uradili. To je bila ekipa koja je ispadala iz lige, bez pojačanja, ulaganja, a mi smo stvorili igru koja je bila novost, ne samo za Španiju, nego i za Evropu. Igra za gol više, daleko od šesnaesterca. Tada smo dali 60 odsto golova iz prekida, a nismo primili nijedan. To je podatak za Ginisovu knjigu rekorda. Vezan sam za taj klub. Sada, kada se ruši stadion Atletika, boli me, jer sam mnogo uložio u taj klub. Kad sam ja došao Visente Kalderon je bio ruina, a napravili smo stadion od pet zvezdica", kaže Antić, koji je proglašen počasnim predstavnikom Atletika.

Antić je tokom 16 sezona sedeo na klupama šest timova u Primeri - Saragose, Ovijeda, dva puta, slavnog Real Madrida i rivalske Barselone, Selte i čak u tri navrata bio je šef stručnog štaba Atletika.

Fudbalska filozofija donela mu je mnogo uspeha u trenerskoj karijeri.

"Nikada nijednu utakmicu nisam počeo i postavio tako da budem inferioran u odnosu na protivnika. Gubio sam utakmice u karijeri, ali nijednom na teren nisam izašao kao gubitnik. Volim da znam zbog čega šta radim. Uvek svemu pristupam maksimalno ozbiljno i svaki klub u kome sam radio gledao sam kao svoju kuću", otkriva srpski stručnjak.

------------------------------------

"Vijeri je blistao kod mene, postigao je 24 gola u jednoj sezoni, Butragenjo je jedino sa mnom bio prvi strelac lige. Kiko, Simeone, Pantić...nadavali su se golova dok su bili pod mojim nadzorom. Bavio sam se individualno igračima, tako sam, recimo, Ćavija pomerio 30 metara unapred u odnosu na njegovu poziciju, jer sam shvatio da ima dobar pregled igre i sada je on jedan od najboljih fudbalera sredine terena u Španiji. Isti primer imao sam i u Barseloni. Jedan Saviola, koji ima tek 1,58 metara na prstima, izjavio je da je najbolju sezonu u karijeri imao radeći sa mnom. Jednostavno smo podredili naše ponašanje njegovim kvalitetima i to je bio rezultat. Ja ne volim komparacije, uvek se trudim da dobro upoznam igrače. Jedan sam od retkih trenera koji kod igrača vidi samo pozitivne osobine i uvek pokušavam da prikrijem sve njihove mane".

I još mnogo toga na:

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a77118/Radomir-Antic-intervju-za-MONDO-Preminuo-Radomir-Antic.html

I još jedan primer kakav je bio gospodin i patriota:

Počivaj u miru legendo!

Romaj

Zaista, Milinko Pantić je u Atletiku iz Madrida pod vođstvom Antića igrao sjajno. Pre i posle toga slabije. Te sezone su osvojili duplu krunu u Španiji, čini mi se sezona 1994/95.

ATM 1903

Bila je 1995-1996. Tad i zavoljeh Atletico. Mozda malo i ranije. Nikad necu zaboraviti nasu trobojku od strane grupe Frente Atletico dok je Atleti igrao protiv ustasa iz Zagreba i dobio ih 3-0.
Moja ljubavi...

mostarac

nikolica prikolica

Ovo nema veze sa pokojnim Anticem. Vec posle njega. Godinama mi je uz misteriju sta se dogadja posle smrti i to zasto je u periodu od 2011-2016 kuliran Bosko Jankovic od raznoraznih.
What we do in life echoes in eternity.

Matuzalem88

Zato što su mu dva puta u kratkom periodu stradali prednji ukršteni, a imao je i problem sa kukom. Nije realno bio na nivou i dosta se mučio. Imao je dobru sekvencu u prvoj sezoni u Veroni ali nije bio to taj Boško kakav bi trebao da bude.
Na moju veliku žalost.

Robbie Fowler

Ко Звезду мрзи добије курац брзи!
Svi u inbox saljite!!!!!

Nameless

Апр 08, 2020, 09:27 пре подне #91 Last Edit: Апр 08, 2020, 15:48 поподне by Nameless

Romaj

ambasador55

Kul intervju sa Kuzom, o svemu po malo karijeri, Anticu.

Sto kaze Zigara na leb da ga mazes  :D

Nameless

ognja

Pravda za Kalinića i Nedovića!!!

Petkovic Miroslav

Ubio se Miljan Mrdakovic. Zvezda je u 2 navrata bila zainteresovana za njega 2008 i 2014 , secam ga se iz reprezentacije (OI) kada je igrao uz Zivkovica. Ne znam sta da napisem, bas zalosno.. Delovao mi je kao jaci covek