• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Рукометни клуб

Започео Косјерац, Дец 24, 2019, 20:06 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Unos teksta (1991)

POBEDA NAD KIKINDOM! 26:25 u neverovatnom meču!!! Na 25:23 imali su naši igrači sedmerac i promašili, Kikinda izjednačila na 25:25, naši igrači poveli 26:25, uzeli loptu i izgubili je i u poslednjem napadu fenomenalna odbrana golmana naše ekipe! Bravo momci! Nema predaje!

Cajka

Velika pobeda nasih rukometasa, protiv direktnog konkurenta u borbi sa opstana. Savladana Kikinda 26-25. Cestitke Zikici na prvoj pobedi kao trenera naseg RK-a.

mostarac

Unos teksta (1991)

Мар 15, 2020, 19:46 поподне #63 Last Edit: Мар 15, 2020, 19:48 поподне by Unos teksta (1991)
Ako sam dobro razumeo i izračunao, u plej autu trenutno stanje bi bilo:

Obilic - 9
Crvena zvezda - 6
Kikinda - 4
Proleter - 3

Ostalo je još jedno kolo do kraja regularnog dela. U Zrenjaninu momci igraju protiv Proletera.

djoledjole

Цитат: Unos teksta (1991)  Мар 15, 2020, 19:46 поподнеAko sam dobro razumeo i izračunao, u plej autu trenutno stanje bi bilo:

Obilic - 9
Crvena zvezda - 6
Kikinda - 4
Proleter - 3

Ostalo je još jedno kolo do kraja regularnog dela. U Zrenjaninu momci igraju protiv Proletera.

Samo smo mi i Proleter u situaciji da u poslednjem kolu dodamo jos neki bod pred plejaut. Kikinda igra sa Zeleznicarom a Obilic sa Rudarom (iz tih meceva ne mogu prenijeti bodove, cak i da ih osvoje).

Pobjeda protiv Proletera bi nas dovela pred vrata spasa, jer bi na pocetku plejauta imali 4 boda vise od Kikinde, a 5 od Proletera.

U svakom slucaju, nalazimo se u mnogo povoljnijoj poziciji nego sto smo nakon svega mogli ocekivati.

nesabolt

To lutko, kako je Žile digao ekipu ekspresno, konačno nešto lepo danas da se desi, svuda samo ebeni virus i glavonja iskaču, a u p.m.

Шапчанин

Јоксим

Свака част момцима! Колико ми је драго што сам чуо ову вијест!

Само паметно и храбро до краја.

Шапчанин

Овако је некада изгледало, а данас слабо кога занима да ли ће наш клуб уопште играти у првој лиги или ће постати друголигаш.

Црвена звезда - то није клуб, већ спортско друштво

Romaj

Jbg. Finale prvenstva 1998.godine protiv Železničara. Prva utakmica u Nišu, prepun Čair. Ja ušao par minuta pre početka, gledao iz ptičje perspektive. Pobedismo u neizvesnoj završnici, nisam mogao ko čovek da se radujem, većina hale navijala za domaće, Nišlije vole rukomet... Posle u drugoj utakmici pobeda i titula... Igrali smo i polufinale KPK-a. Sada propast totalna.

MalboroMekiKratki

Sta se desilo sa parama koje je FK dao? jer to potroseno? Msm da je vreme za ozbiljan restart ovog kluba sa nekom ozbiljnom strategijom.a ovo s.anje bi moglo da bude idealno za to...
Први пут сам на трибинама,
Ћале каже "сине знај"
Боже помози сад до победе

Шапчанин

ПРИЧЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ - 24 ГОДИНЕ ОД ПОЛУФИНАЛА ЕХФ КПК

,,Седамдесетпет година Спортског друштва Црвена звезда! Седамдесетпет година радости, победа, пораза, среће, страсти, па и туге. Спортско друштво Црвена звезда је прича о угледу и значају спорта. Прича о успоменама на велике победе. Прича о великим клубовима. Прича о изузетним резултатима Звездиних спортиста који су 75 година представљали и убудуће ће представљати амбасадоре спорта своје Црвене звезде, Београда и Србије." (Зоран Аврамовић, главни и одговорни уредник Звездине ревије и директор Црвена звезда маркетинга, из уводника број 669)

На данашњи дан, 28.марта 1996.године, у препуној хали ,,Пионир" рукометаши Црвене звезде савладали су у антологијској утакмици, реванша полуфинала ЕХФ Купа победника купова, један од најјачих клуба Европе декаде - Теку Кантабрију из Сантандера 20:19 (9:11).

Црвено-бели су били на путу освајања прве шампионске титуле након 40 година, предвођени Љубомиром Обрадовићем на клупи. Као победник Купа СР Југославије Звезда је обезбедила пласман у Куп победника купова и стигла на корак до самог краја. У полуфиналу је противник био тим који је две године пре био шампион Европе, имао континуитет освајања европских трофеја, у свом власништву имао све европске трофеје, вицешампион Шпаније предвођен најбољим средњим беком своје генерације Талантом Душебајевим, легендарним шпанским репрезентативцима голманом Ђауме Фортом, десним крилом Албертом Урдиалесом и капитеном Виљалдеом, и белоруским пивотменом Михаилом Јакимовичем.

Тим Црвене звезде је био кадар да и таквом противнику стане ,,на црту", супротстави се мушки и оствари једну од највећих победа у историји клуба, иако пирову. На голу невероватни ,,човек од гуме", капитен репрезентације Горан Бели Стојановић, затим Игор Бутулија, Предраг Перуничић, будуће најбоље десно крило света Жикица Милосављевић, Владимир Петрић, Владан Матић, Никола Војиновић...

У првом мечу Тека је славила 25:19, а у реваншу у препуном ,,Пиониру" их је чекало више од 8.000 црвено-белих присталица.

Огроман значај меча и еуфорија која је направљена су на почетку меча мало одмогли црвено-белима, па су искусни Шпанци стигли до 1:3. До средине првог дела првог полувреме, Звезда се ,,пробудила", ношена френетичном подршком стигла до изједначења (4:4), и имала прилику за потпуни преокрет, али је Форт зауставио ударац Горана Маринковића са седам метара, изабраници Љубомира Обрадовића нису искористили неколико напада, и након пет минута без гола, Тека серијом стиже до 4:7. У већем делу полувремена гости из Сантандера су одржавали разлику од два гола, Предраг Перуничић је на истеку првог полувремена погодио, али одмах је узвратио у последњој секунди Фернандез за 9:11.

Како то бива у великим мечевима и пред нашом публиком, невезано за снагу и име противника, Звезда је за два минута у наставку стигла до првог вођства на мечу, а ударац Игора Бутулије зауставила је пречка, (12:11). Рампу је спустио Горан Бели Стојановић и показао зашто је био најбољи голман. Након пуних пет минута без гола, Урдиалес и Рикондо погађају за Теку, нервоза се увукла у игру црвено-белих, тандем арбитара из Шведске је допуштао шпанском тиму оштру игру. На средини другог полувремена Тека је имала вођство 14:16, Бутулија и Перуничић нису искористили седмерце, пречка је у још три наврата била савезник гостију, а до прекида у финишу сусрета резултат је био 17:17. У последњих пет минута Црвена звезда је стигла до победе, а Жуков је поставио коначних 20:19 у последњој секунди.

Тека је у финалу изгубила од немачког Лемга, али је две године касније по други пут освојила ЕФХ Куп победника купова.

Успоставили су шпанску доминацију током деведесетих година и осам узастопних трофеја у Лиги шампиона коју је зауставио Ненад Перуничић са Магдебургом 2002.године, а у своје витрине Тека је донела 11 трофеја укупно.

Управо је наш Терминатор играо велики број дуела за трофеје против Теке у дресу Ируна из Бидасое. Први меч у Сантандеру је посматрао са трибина као велика подршка нашем тиму.

- Лепо сећање, прелеп период, иако нисам био део те екипе као да јесам. Да, први меч сам гледао са трибина у Сантандеру, био сам и повређен, после меча сам за шпанске медије дао изјаву у којој сам критиковао судије због неких одлука. Тека је била једна од најбољих шпанских екипа свих времена. И тај успех Црвене звезде је раван пласману у четвртфинале или полуфинале Лиге шампиона данас.

Реванш утакмица и атмосфера у Пиониру се и даље памте.

- Оно што је обележило тај дуел, тај меч, јесте оно што остаје заувек. Невероватна атмосфера, нешто незаборавно. Препун ,,Пионир", можда и најбоља атмосфера икада у тој дворани. Пуно је било и на мечу квалификација за ЕП против Француске, у новембру 1995. Срећно време, када је рукомет био у равни са фудбалом и кошарком, Звездини навијачи путовали и на гостовања рукометног клуба, пратили клуб. Звезда је имала фантастичну екипу: Игор, Предраг, Жикица, Матке, Бели Стојановић, Петрић, Никола Војиновић, тренер Љуба. Победили смо, али недовољно за пролаз. И заиста је је то успех био, Тека је била фаворит, много јака екипа. И данас понекад погледам ту утакмицу, ту атмосферу.

Жикица Милосављевић је био актер овог дуела, легенда Црвене звезде и данас тренер првог тима је у периоду од 2004. до 2007. наступао за тим из Кантабрије, који је престао да постоји 2008.године. Евоцирали смо сећања на ова меч.

- Незаборавно, прелепо, најлепши период, период када се рукомет будио, Звезда се будила. Невероватна атмосфера, препун Пионир. И сада сам се најежио. Велика утакмица, скоро сам је опет погледао. Видело се наше неискуство у неким ситуацијама, и огромна еуфорија, али смо успели на крају да победимо, што је битно. То је био период када смо излазили из санкција, играли први пут у Европи, претходно смо играли квалификације за ЕП са Белорусијом, Белгијом и Француском, имали смо пет репрезентативаца и фалили су такви мечеви.

Садашњем тренеру Црвене звезде је по доласку у Сантандер тренер био Алберто Урдиалес, легенда шпанског рукомета и актер овог меча.

- Када сам дошао у Теку 2004.године тренер ми је био Алберто Урдиалес, десно крило Теке и репрезентације Шпаније, који је наступао на овом мечу. Рекао ми је да ме се сећа са утакмице и да није доживео такву атмосферу ни пре ни касније, да се цела екипа уплашила. Изашли су на загревање већ је било 5-6.000 људи који су им звиждали... У свлачионици су разговарали о томе, уплашили су се како ће играти, да ли ће изаћи из хале. Објаснио сам му да је то нормално. Жао ми је што нисмо дуже остали на окупу, имали смо одличну екипу.

Црвена звезда је у наставку сезоне освојила шампионску титулу, прву након 40 година, и прву у низу од три заредом, а затим и дуплу круну. У наредних 12 година, Звезда је освојила 7 титула.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ТЕКА САНТАНДЕР 20:19 (9:11)

Београд, хала: ,,Пионир". Гледалаца: 8.000. Судије: Петер Хансон и Петер Олсон (Шведска). Искључења: Црвена звезда 10, Тека 12 минута. Седмерци: Црвена звезда 7(10), Тека 1(2).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Горан Стојановић, Никола Марковић, Владан Матић 2, Зоран Илић, Никола Војиновић 2, Предраг Перуничић 3, Игор Бутулија 7(4), Бобан Кнежевић 1, Владимир Петрић 1, Горан Маринковић 1(1), Ненад Радишић, Жикица Милосављевић 3(2). Тренер: Љубомир Обрадовић

ТЕКА: Ђауме Форт, Самуел Тривес Трехо, Хуан Домингез 3, Хозе Виљалдеа 5(1), Михаил Жуков 2, Хесус Фернандез 2, Давид Пизонеро, Талант Душебајев 4, Хозе Антонио Пег, Алберто Урдиалес 2, Ћаби Рикондо 1, Михаил Јакимович. Тренер: Хулиан Руиз

Јоксим

Нашао сам веома занимљив интервју на спорт клубу, заправо два интервјуа у којима се говори о српском рукомету и посредно о Звезди, па ћу сад да прекопирам то овде.

"Pobedimo Zvezdu, a Perun se naljuti... Mi, Rekreativo"

Sve je počelo 2012. godine kada su tri druga sela za sto i vagala kako da ostanu u dobroj formi i posle završetka karijere, a da ne zapostave rukomet i rekreativno se okrenu malom fudbalu.

Rekreativno su došli na 'genijalnu' ideju i sa tri glasa ZA osnovali Rukometni klub Rekreativo sa sedištem u Beogradu (istureno odeljenje restoran Stenka). Osnivači Ivan Drenovac, Aleksandar Stojković i Bojan Živković i danas su u klubu, a od ideje da višak slobodnog vremena troše na rukomet došlo se do kluba koji je pre nekoliko meseci u Kupu pobedio Crvenu zvezdu i koji je na pragu ulaska u Super B ligu (drugi stepen takmičenja).

U proteklih osam godina kroz Rekreativo je prošlo mnogo igrača, od nekadašnjeg juniorskog prvaka sveta Dragana Zurnića, koji je i danas tu da uskoči po potrebi, do momaka koji u (ne)obaveznoj atmosferi žele da osete sve čari nekada trofejnog sporta.

Koncept Rekreativa je da bude druga kuća penzionisanim igračima, ostvarenim ljudima, pa je tako u timu mesto rezervisano za 53-godišnjeg Darka Miloševića. Prosek ekipe je 42, 43 godine, ubedljivo su najstariji u ligi, ali i jedini bez poraza! I to sve bez dinara primanja.

U Rekreativu su ponosni na činjenicu da svaki od njih mesečno za članarinu izdvaja 2.000 dinara kako bi se pokrili troškovi organizacije utakmica i putovanja, ali i na činjenicu da je svaki njihov duel humanitarnog karaktera. Jednom rečju - zdrava priča i potpuna suprotnost sumornoj stvarnosti srpskog rukometa.

"Opstajemo iz godine iz godinu. Počeli su da dolaze i mlađi momci, imamo i 17-godišnjake jer su videli da je dobro druženje i zdrava priča. Vole da dođu, kod nas je uvek posle treninga najzanimljivije," kaže trener Slobodan Krstić, nekada pivotmen Crvene zvezde, ali i Rekreativa.

Trenira se dva puta nedeljo po sat vremena, dolazak nije obavezan, ali ozbiljan rad na treninzima je obavezan.

"Dođe kad ko može, ali stvarno se dobro radi. Prošle godine je bilo mnogo više problema. Imali smo mali fond igrača i snalazili smo se kako smo znali. Pet, šest igrača pojavi se na treningu i onda bukvalno izmišljaš vežbe. Sada je mnogo lakše i rezultati su očigledni. Sada imamo i mlađe momke koje želimo da afirmišemo, ali mora mnogo da se radi. To što su oni naučili u prethodnim klubovima je katastrofa, bukvalno sa njima mora da se radi od početka, osovne tehnike dodavanja, hvatanja, šuturanja... To je tužno."

U Rekreativu niko nije plaćen, žive iz svog džepa i uz pomoć prijatelja, a ove sezone mnogo im je pomogla kompanija Avis.

"Niko u Rekreativu nije da zaradi, a ponosni smo što za sve ove godine nikome nismo ni dinar ostali dužni," podvlači Krstić, koji je na nagovor saigrača, ali pre svega prijatelja, definitivno završio karijeru i seo na klupu jedinstvenog rukometnog kolektiva.

Najveći uspeh ostvarili su zimus, kada su u Kupu eliminisali Crvenu zvezdu. Velika pobeda za Rekreativo, ali u isto vreme i veliki poraz za srpski rukomet.

"Pobedili smo Zvezdu, a Nenad Peruničić se naljutio na mene zbog izjave koja nije bila uperena protiv crveno-belih. Rekao sam da je čast igrati protiv Zvezde, višestrukog prvaka države, ali i da je naš trijumf, nažalost, još jedan dokaz da rukomet u Srbiji propada. Želeo sam da potenciram da rukomet nazaduje. Perun se naljutio i zvao me da me pita zašto takva izjava. Ispostavilo se da nije ni pročitao izjavu, već mu je neko preneo kako mu je odgovaralo. O Zvezdi sam pričao u superlativima, uostalom igrao sam u tom klubu, ali potencirao sam da naš rukomet propada i da nešto pod hitno treba da se uradi," kaže Krstić i pojašnjava:

"Kaže on: 'Jeste, ali ti imaš ekipu koja može svakog superligaša da dobije.' Što Zvezda ne napravi ekipu da može da dobije bilo kod superligaša? Što ne kažu: 'Nemamo novac, dođite ako hoćete da nam pomognete i igrate za Zvezdu koliko možete'. Mi smo doveli Miloša Pešića, momka koji je bio u Zvezdi, ponovo je povredio koleno, ali je rekao da sledeće sezone želi da igra za Rekreativo. U startu imamo jedno od boljih pojačanja na levom beku. Tu je Marko Pavlović, koji je igrao u Partizanu, Francuskoj i Ligi šampiona, Rastko Stojković nam se pridružio, pa je otišao do kraja sezone da pomogne Vojvodini. Čekamo ga... Ponavljam, niko od nas nije tu zbog para."

Finale Kupa Beograda bio je maksimum za 'rekreativce', ali i u tom meču spoznali su koliko u rukometu nisu 'čista posla'.

"Znalo se da nisu hteli da nam daju da prođemo dalje. Izborili smo poslednji šut, promašili i kasnije izgubili u produžteku. Krenuli smo od najnižeg ranga, iz Četvrte liga, dve godine zaredom bili smo prvaci bez ijednog poraza sa samo jednim nerešenim rezultatom. Ponosni smo na urađeno. U celoj priči drugarstvo doprinosi uspesima. Klub smo u kom nema para, i bez motivacije ne bismo mogli da ostvarimo cilj. Nikome nismo bod dali, niti prodali, niti ćemo to nekad da uradimo. Mi smo klub koji igra za sebe i igra pošteno. Dođu ljudi, traže bod ili dva, ali... Izađeš na teren, pobediš nas i pružimo ti ruku. Ne pobediš - opet pružimo ruku."

Protivničke ekipe, mnogo mlađe, često nemaju respekt prema ekipi Rekreativa, a ni dobronamerni saveti ponekad nemaju efekta.

"Ne mislim u igračkom smislu da imaju respekt prema nama, ali prema imenima kao što su Stojković ili Zurnić tako da se ponašaju... Pokušavaju da omalovaže te igrače, desilo se da dobacuju 'je** matorce' bez obzira što vode deset razlike. Kad im priđeš da im objasniš da ne mogu tako da se ponašaju, samo odbruse: 'Ko ste vi...' Nama je cilj da deca imaju jake utakmice protiv nas, da nauče da igraju jake mečeve jer nažalost u našim ligama toga skoro da nema. Sećam se, kad sam bio klinac, odeš na Cetinje i znaš da ćeš da dobiješ batine, ali igraš i znaš šta te čeka. Danas je vruć teren Petrovac na Mlavi gde se skupi 50 ljudi. To nije vruć teren. Vruć teren je kad odeš u Berane, na Cetinje, u Leskovac... Ljudi ti stoje bukvalno nad glavom i razmišljaš da li ćeš živu glavu da izvučeš. Danas niko nikog ne sme da pipne, sudije su obezbeđene kao da su sudije vrhovnog suda. Ne smeš ništa da im kažeš. Problem u našem rukomet je što ne pratimo trendove."

U trenutku prekida prvenstva Rekreativo je bio prvi sa četiri boda više i utakmicom više od prvog pratioca. Super B liga bi u svakom smislu bila veliki izazov...

"Želimo da pokažemo da jedan tim koji se zove Rekreativo može da igra i Super B ligu sa igračima koje ima. Potrebna su nam dva, tri pojačanja i lagano možemo da igramo sa svima. Moramo da sagledamo i finansijsku stranu, da li možemo da izdržimo jer su zahtevi mnogo veći. Potrudićemo se da nađemo finansije uz pomoć poznanika i prijatelja, a to je oko 2 miliona dinara. Prepoznaće ljudi pravi sistem rada i prave ljude koji su posvećeni sportu."

Situacija u srpskom rukometu daleko je od idealne, a Krstić nema dlaku na jeziku kada priča o brojnim problemima.

"Da bi se rukomet vratio na staze stare slave mora da se vrati u Osnovne škole. To je

dug proces, ali za to nema sluha u Savezu. Ljudi koji rade u RSS i koji misle da rade kako treba, ne vide to na pravi način. U Osnovnim školama nekad si imao profesora koji je dovodio đake, daš mu trenerku, majicu, deset lopti i zamoliš čoveka da ti napravi rukometnu sekciju i izabere decu. Danas se svodi na to da se skupljaju članarine da bi klubovi opstajali, a ne da bi deca nešto naučila. Ima nekoliko klubova koji rade bez članarine i skidam im kapu. Takođe, ne mogu treneri da budu ljudi sa dve, tri godine igračkog iskustva u pionirskim i kadetskim danima. Zar oni decu da uče? To je nemoguće," ističe Krstić i zaključuje:

"Nekad su Francuzi 'krali' od nas odbranu 3-2-1 i usavršavali je. Danas smo mi ti koji treba da krademo od njih, ali mi to ne radimo. Našim trenerima se plate seminari, pojave se, bace pogled i odu. Ne odslušaju do kraja jer ih to ne zanima. Oni misli da bolje znaju od svih ostalih. To je žalosno. Rukomet je najnezastupljeniji sport u Srbiji. Zastupljen je u malim sredinama i te sredine moramo da podignemo na viši nivo kako bismo mogli da dobijemo igrače, ali ni tu nema sluha. Drugo, svaki roditelj želi da njegovo dete uspe. U mlađim kategorijama do uspeha se lako stiže. Imaš dve, tri akcije koje će deca da igraju, dva, tri polaza, malo si fizički jači i odmah si superiorniji. Ali posle gubiš tu decu jer su ona naučena da rade samo po šablonu. Mi hoćemo sa poluigračima da napredujemo, a to je nemoguće."

Izdanak, podmladak i Zurnići

U Rekreativu su ponosni i na svoj izdanak, igrača koji je u tom klubu počeo karijeru i koji je danas kapiten. Srećko Lazić je jedinstven primer u srpskom sportu, ima 37 godina, a rukomet je počeo da igra pre šest, sedam godina.

U klubu imaju i oca i sina - Dragana Zurnića, nekadašnjeg reprezentativca i igrača Partizana, i Nikolu Zurnića, a najavljuju da će sledeće godine pokrenuti rad sa mlađim kategorijama.

"Rastemo i radujemo se novim izazovima," kaže Krstić.

veljasinn

Kada će se doneti odluka o tekućoj sezoni? Da li će naša Zvezda opstati u ligi, tj. da li će se poništiti sezona? Pošto se igra plej-aut, ja ne vidim drugo rešenje no da se sezona poništi.

Шапчанин

Питање је бесмислено као и за фудбал, кошарку или било који други спорт јер се све своди на нагађање.

lepi

Matuzalem88

Ma da bre

Управни одбор Рукометног савеза Србије донео је важне одлуке на седници одржаној у просторијама у Тошином бунару. На предлог такмичарске комисије РСС донета је одлука о поништењу такмичарске сезоне 2019/2020. У складу са жељом да се испоштује вертикална проходност од првог до последњег ранга такмичења, у наредној сезони Мушка Супер лига бројаће 16 клубова (уместо 14) који ће у првом делу сезоне бити подељени у две групе по осам. Женска Супер лига бројаће 12 уместо 10 клубова.

Финални турнири Купа Србије 2019/2020 биће одиграни недељу дана пре почетка такмичарске сезоне 2020/2021.

Боаћи

Evo pošto je FK danas dobio pare od Gazproma možda se eventualno sad Terza smiluje pa posalje još 50.000€ (50k je uplaceno letos od obecanih 100k) koje je obećao još letos rukometnom klubu.

Proverena informacija, zajebava ih vec 5-6 meseci i ne da im ni evro pa RK nije imao ni dinara u tom periodu a oslonili su se da ce ta pomoc stvarno biti uplacena

Cisto da se zna da ne misle ljudi pa kako tako lose ide rukometasima a veliki Terza pomogao... Nije pomogao a tih 100k celih bi doneli mirnu sezonu RK-u i ne bi 10 igraca napustalo klub tokom sezone zbog besparice