• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Прелазни рок зима 2019/2020

Започео Косјерац, Дец 25, 2019, 20:36 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Да ли сте задовољни радом господина Митра Мркеле

Да
19 (3.6%)
Не
509 (96.4%)

Укупно гласова: 523

Pedja2406

Kad god se forsira mladi slabašni odbrambeni igrač uvek se setim Uroša Ćosića kad u derbiju na njihov korner nije mogao Tejga ni milimetar da izgura iz peterca. Ovaj se samo poklonio i dao gol. Džaba mlatite praznu slamu. Stručni štab je odlučio da Eraković trenutno nije konkurentan i gotovo. Kraj priče. Smoriste više.

Red

Dobar je Čupa. Dobija duele samo tako, protiv starijih. Mogao je lagano da igra i u prvom timu.
Razviće se i u Grafičaru. Ako je tačno da je Marjanović otišao biće mesta, a biće i potreban.

che

"Novinar" jedne od kladionica mi je upravo rekao da Deki juri desnog beka iz Italije,da će u toku dana biti objavljeno na nekom citiram:"manjem sajtu" za početak, šta god to značilo... U pitanju je Ignazio Abate, meni teško da poverujem ali ajde...
hasta la victoria siempre

NNLice

Цитат: che  Јан 23, 2020, 15:18 поподне"Novinar" jedne od kladionica mi je upravo rekao da Deki juri desnog beka iz Italije,da će u toku dana biti objavljeno na nekom citiram:"manjem sajtu" za početak, šta god to značilo... U pitanju je Ignazio Abate, meni teško da poverujem ali ajde...
Ахаахаха Човек је био у једном тренутку, док је играо у Милану, можда и најбољи бек на свету, новинар је у дебелој заблуди

prop joe

Цитат: ognja  Јан 23, 2020, 13:28 поподнеNista dalje ne treba napisati. Samo se ovime voditi.

Dakle, mi da kupimo Dejana Stankovica, Nemanju Vidica ili Darka Panceva NE MOZEMO. Kako se krece trziste necemo ni moci.

Mozemo samo da ih stvaramo
S tim što I ka dih stvorimo, neće se duže od sezone zadržati.

ognja

Цитат: prop joe  Јан 23, 2020, 15:30 поподнеS tim što I ka dih stvorimo, neće se duže od sezone zadržati.

Tako je ali skupiš novac od prodaje pa staneš na noge pa jednog dana možeš i da odbiješ ponudu.

Jebiga, moramo tako.
Pravda za Kalinića i Nedovića!!!

Слуцки

У Звезди увек има места за два млада играча, наравно уколико имају неки потенцијал.
Како ће тренер то спровести, да ли ће уместо шансе неком Јованчићу дати шансу Николићу или Петровићу је до њега самог, Милоје је у почетку то добро радио.

Елем мени није јасно да у тренутку када на тржишту фали левих бекова, а ти имаш неког Конатара који може бити солидан, ти не стављаш њега за другог бека и не дајеш му неке утакмице уз промоцију по медијима како би га продао за супер новце. Али не лакше је продати Дегенека или неког од носилаца.

Фора је да направиш производ и продаш а не да продајеш оно од чијег квалитета зависиш јер то може свако.
Београдска деца су тамо где је Звезда.

Постани члан клуба, БУДИ ДЕО ЗВЕЗДЕ!

Peca Blok

Цитат: Pedja2406  Јан 23, 2020, 14:54 поподнеKad god se forsira mladi slabašni odbrambeni igrač uvek se setim Uroša Ćosića kad u derbiju na njihov korner nije mogao Tejga ni milimetar da izgura iz peterca. Ovaj se samo poklonio i dao gol. Džaba mlatite praznu slamu. Stručni štab je odlučio da Eraković trenutno nije konkurentan i gotovo. Kraj priče. Smoriste više.
Ja se isto tako secam da nam je u sledecem derbiju Cosic bio najbolji igrac, pojevsi Tejga kao malo dete. Nazalost zbog povrede izasao na poluvremenu.

Flexon

Цитат: Ogisha  Јан 23, 2020, 12:15 поподнеДомаћа лига је толико ослабила да је тренутно постало незамисливо да са овим контигентом играча ми имамо проблем да остваримо предност зато што бисмо морали да трпимо једног или два млада играча у тиму. На крају крајева, ми толико ротирамо током јесени да никада исти тим не веже два кола. То је већи проблем за један тим од потенцијалне грешке младих играча.

У суштини се прави алиби, јер смо ми обично на позицијама на којима имамо талентовану децу већ попуњени скупим играчима. На крилу ћемо морати да гурамо Бена (којег нећемо продати) који јесте јако продуктиван и важан за домаћу лигу, али мора да се подмлади кадар ту. На другој страни ће бити Гарсија који још увек није велики промашај, али би после пролећа могао да постане. Гураћемо га да не би јавност скакала како смо направили катастрофалне грешке минулог лета (а јесмо), штитећи се аргументом како је он у годинама када би и даље могао озбиљно да се прода.

Превелика се фама прави - имамо идеалну шансу да се посветимо промоцији једног или двојице младих играча. Да играју сваки меч у полусезони, укључујући и дерби. Титулу нам сигурно не би угрозио један или два играча, цео тим би поприлично много морао да подбаци, ако је то уопште и тема.

Нама жешће фали неко са мудима ко се неће обазирати на медијску хистерију, и који ће бити спреман да направи радикалан рез у било ком тренутку. Ако је, на пример, дошао нови тренер, или нови СД, и затекао је играча који је пре пола године плаћен много, а не жели га у тиму, одмах мора да га се решава. Нема ту гурања на силу како би се наводно оправдало то довођење - промашај је, идемо даље, неће престати свет да постоји. Само треба стиснути петљу и у сваком тренутку стати иза одлуке, без алиби оправдања и спиновања навијача.
100% тачно, од А до Ш, браво.
Прича да Гаврић треба да буде бољи од Симића и Вукановића и да заслужи своје мјесто је смијешна. Поента јесте да им даш шансу, да их истрпиш, па ако барем 1 од 5 успије, продаћеш га за 6-7 милиона,  а Симића, Вукановића, Јевтовића, Ван ла Пару и остале ћеш прво сачекати да поједу буџет са својим платама када их издржаваш по три сезоне, а потом ћеш да их пустиш за џабе или по најновијем, позајмица до краја истека уговора уз опцију плаћања накнаде (по принципу добровољности, ако је неки тамо Апоел баш ретардиран).
Долина вукова, опасни типуси

milan79

Цитат: SRB_boy  Јан 23, 2020, 12:55 поподнеOpusteno, nek Grafosi udju samo u LLSL i eto vam nasi talenta u prvoj ligi, pa ko se dokaze pravac u zvezdu.

Pa ne može filijala igrati u istom rangu
Koliko je stvarni dug Celzija kad imas 20 komanija, preko kojih krijes podatke. A sta mislis, ako tenkovi udju u Harkov, nece mu nista naci u vezi finansija!

matijabna

Цитат: milan79  Јан 23, 2020, 16:10 поподнеPa ne može filijala igrati u istom rangu
To sam i ja mislio, al sam skoro citao neki komentar da to bas i nije tako. Necemo jos dugo cekati .
Ono sto mi je zapalo za oko, a cesto se pominje, da je domaca liga nikad slabija.
Iskreno, voleo bih da znam po kojim to kriterijumima?
Sa kojim se periodom ova liga uporedjuje, pre 5, 10, 15, 20 godina? Po meni su male varijacije u kvalitetu ove lige od raspada SFRJ. A pratim je vise od 30 godina.

Razumem trenere koji nisu radi da ubace po par omladinaca u prvi tim(startnih 11), razloga za to je dosta. Ali ne razumem dovodjenje skupih i ne proverenih stranaca, kao bekap opcije, a ne davanje sanse nasim omladincima.
Slucaj Alekse Terzica je klasican primer, koji ide direktno na dusu Miloja. I to mu je sa moje strane najveci minus u radu kod nas.

che

[quote
Цитат: che  Јан 23, 2020, 15:18 поподне"Novinar" jedne od kladionica mi je upravo rekao da Deki juri desnog beka iz Italije,da će u toku dana biti objavljeno na nekom citiram:"manjem sajtu" za početak, šta god to značilo... U pitanju je Ignazio Abate, meni teško da poverujem ali ajde...
Očekivalo se da Dejan Stanković povuče svoje veze u Italiji i obezbedi svom timu neko kvalitetno pojačanje. Kako saznajemo izbor je pao na italijanskog veterana Ignacija Abatea.

Iskusni desni bek bi tako pojačao konkurenciju Gobeljicu, očito da Gajić nije zadovoljio i čak je u pripremnoj utakmici protiv Arisa igrao na mestu levog beka.

Nema sumnje da bi bivši kapiten Milana i clan italijanske reprezentacije imao šta da doprinese timu iz Ljutice Bogdana, jedini problem je što Abate nije odigrao ni minut fudbala od juna meseca. Ako ga popularni mister vrati na pravi kolosek, Zvezda bi dobila pravog lidera na terenu.

Ja ne znam koja je caka sa ovim portalom, očigledno da su u dilu sa ovim većim, ovo nije prvi put da čitam neka imena ovde
https://www.beogradskiportal.rs/2020/01/23/bum-bivsi-kapiten-milana-na-meti-crvene-zvezde/[/quote]
hasta la victoria siempre

Rainhoo

"Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Bill Shankly

Делије Сарајево САЦЗ

milan79

Цитат: Rainhoo  Јан 23, 2020, 16:31 поподнеMoze kod nas sve.

Pa ne moze radi UEFA. Ne radi nekih nasih internih pravila koje ćeš zaobići.
Koliko je stvarni dug Celzija kad imas 20 komanija, preko kojih krijes podatke. A sta mislis, ako tenkovi udju u Harkov, nece mu nista naci u vezi finansija!

DelijaBn

Цитат: Matuzalem88  Јан 23, 2020, 11:04 пре поднеPrisilno jeste, ali da nisu imali kvalitet ne bi igrali pa mogu da budu ne znam šta u omladinskom stažu.

Očigledno nešto ne valja u njegovom razvoju. Ok ima još šanse da se ispravi jer je valjda 2001. godište a štoperi sporije sazrevaju.

Digli smo malog u nebesa kao da je Vidić a niko da se zapita kako kod Grofa, Miloja i sad Dekija mali ne može da bude ni u osnovnoj rotaciji prvog tima.

Mali podsetnik. Grujic je otisao u Kolubaru na pozajmicu da bi igrao Sasa Stojanovic od 35 godina. I da Grujicev otac nije insistirao da ostane posle one ponude od 1.5 miliona, izgubili bi i novac i ono sto nam je doneo na terenu. Na treninzima moze da bude najbolji, ali dzaba ako to na terenu ne pokaze. Ni ja ni ti ga nismo vidjeli u prvom timu Zvezde u zvanicnoj utakmici. Tako da ni ti ne mozes tako sigurno da tvrdis da nije slucajno sto ne dobija sansu, a ni ja da tvrdim da bi odigrao kao Vidic.

matijabna

Цитат: milan79  Јан 23, 2020, 16:53 поподнеPa ne moze radi UEFA. Ne radi nekih nasih internih pravila koje ćeš zaobići.

Imas primer u komsiluku da moze Dinamo-Lokomotiva Zagreb

Цитат: che  Јан 23, 2020, 16:26 поподнеOčekivalo se da Dejan Stanković povuče svoje veze u Italiji i obezbedi svom timu neko kvalitetno pojačanje. Kako saznajemo izbor je pao na italijanskog veterana Ignacija Abatea.

Iskusni desni bek bi tako pojačao konkurenciju Gobeljicu, očito da Gajić nije zadovoljio i čak je u pripremnoj utakmici protiv Arisa igrao na mestu levog beka.

Nema sumnje da bi bivši kapiten Milana i clan italijanske reprezentacije imao šta da doprinese timu iz Ljutice Bogdana, jedini problem je što Abate nije odigrao ni minut fudbala od juna meseca. Ako ga popularni mister vrati na pravi kolosek, Zvezda bi dobila pravog lidera na terenu.

Ja ne znam koja je caka sa ovim portalom, očigledno da su u dilu sa ovim većim, ovo nije prvi put da čitam neka imena ovde
https://www.beogradskiportal.rs/2020/01/23/bum-bivsi-kapiten-milana-na-meti-crvene-zvezde/

Nadam se da ovo nema veze sa istinom

Haubica_20

Читам уписе различите и реших да се и ја да изнесем неко своје мишљење.
Велика је разлика у томе,да ли ћете ви играча гурнути без и какве већ спремљене подлоге за њега или ћете га гурнути на смрт.То са младим играчима,да је тако једноставно да га гурнеш у сениорски тим и није баш.Обзиром,да можда није спреман,а и може да изгори на притиску.Слажем се,да клуб мора да даје шансу више тим играчима из млађих селекција,посебно јер се фокусирало на прикупљању свега најбољег из целе Србије.

Деки је баш такав тренер,који брине за њих и не жели пошто-пото да их гурне,па да се крије иза њих.Жели да им спреми терен,да они могу да играју.Убеђен сам да ће Његош имати много битну улогу у Звезди код Декија.Посебно мислим да ће и Крстовић играти,ако неко од шпицева оде.Сигуран сам да ће и живнути Вулић(22.године) и Веља,да ће имати некад шансу.Видим да данас нема Југа и Николића,а на тренингу је и Марко Конатар и наравно Гавра!

Што се тиче Попа,негде је и логично да оде по инострани агажман,да узме још неку пару.Посебно,јер мора да се спрема замена за Борјана(неко млађи,да му се само преда гол,када Борјан буде желео или негде преко или шта већ).Одличан је Поп голман и има несрећу само што је у Звезди,када Звезда има најбољег голмана деценијама.

Мене посебно радује осмех Саногоа на данашњим сликама током тренинга.Одавно нисам видео,да је неко позитивније и лепше расположен по доласку у клуб.Посебно оно са љубљењем грба на конференцији ме одушевило.Ипак је он странац и не мора уопште да буде тако присан.

milan79

Цитат: matijabna  Јан 23, 2020, 17:05 поподнеImas primer u komsiluku da moze Dinamo-Lokomotiva Zagreb

Nadam se da ovo nema veze sa istinom

Tobsu dva interesno povezana kluba, ali bez pravnih veza. Između ta dva kluba se vrše višemilionske transakcije, ali ne može se reći da se tu radi o filijali.

Kada bi kod nas takve transakcije postojale kakva bi tek onda histerija nastala. Pa sad ljudi polude na transfere. A zamisli da recimo daš Grafičaru Erakovića besplatno, pa ga kupiš za dva miliona evra od istog tog Grafičara sledeće sezone.

solps

Јан 23, 2020, 17:42 поподне #1178 Last Edit: Јан 23, 2020, 17:49 поподне by solps
Milane, koje su pravne veze izmedju nas i Graficara, zbog kojih bi Graficar bio sprecen da igra LLSL?
Јуришај сад ти се бори и никад не клони, Север је уз тебе!

milan79

Бавићемо се следеће седмице нашом филијалом Графичарем. Ушла је у Прву лигу Србије. Зовем их Црвена звезда Б,

Eto izjave Terzica pre mesec dana