Глупост на крају, Звезда испустила тријумф!

Фудбалери Црвене звезде ремизирали су у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу Европе са екипом Иртиша. Резултат је био 1:1, а оба гола су постигнута са беле тачке.

Црвена звезда је квалитетнији тим од представника Казахстана. То је први утисак након „првог полувремена“ у Павлодару, и црвено – бели морају потврдити квалитет кроз седам дана у Београду. Ушли су наши фудбалери резервисано у меч. Дуге лопте Иртиша, као да су држале наше играче под оптерећењем, па смо изгледали као у неком грчу. Ипак, ослободили су се наши момци тог притиска до полувремена, комбиновали на средини терена и лако долазили до казненог простора ривала, али ту су настајали и проблеми. Доста лопти набачених са стране које нису могле да стигну до Боаћија или које су завршиле у делу терена где није било наших играча. Најбољу шансу у првом полувремену је имао Канга када је на повратну лопту Срнића, неометан шутирао преко гола из изгледне ситуације.

Црвена звезда је загосподарила тереном у других 45 минута и на самом старту другог дела игре дошла је у вођство. Рикардињо је упутио приземан пас ка Боаћију, лопта се одбила ка Канги који је био бржи од Маслаћа, којем није преостало ништа друго него да сруши Габонца. Сигуран извођач најстроже казне био је Ричмонд Боаћи, којем је ово пети гол у квалификацијама за Лигу Европе, што га чини најбољим стрелцем такмичења до сада. Након тога, Звезда је смирила игру, држала лопту у свом поседу и желела да меч мирно приведе крају. А онда, у надокнади времена шок. Несхватљив потез капитена Анђелковића, који лопту удара руком у ситуацији када око њега није било ниједног играча Иртиша?! Стефан Живковић је извео пенал и поравнао резултат.

Звезда је на сопствену глупост изгубила предност, али утисак је да у реваншу наш тим не би смео да има потешкоћа да прође у наредну рунду такмичења. Реванш је на програму 20. јула од 20:30 часова.