Голом у последњој секунди до победе!

Рукометаши Црвене звезде су пројектилом Стошљевића у последњој секунди меча стигли до јако важне победе у „Шумицама“. Црвено-бели су у 9. колу Суперлиге Србије савладали Нови Пазар резултатом 26:25.

Рукометаши Звезде су у неизвесном мечу упркос силним повредама извојевали велику победу над Пазарцима и укључили се у борбу за плеј-оф. Црвено-бели су уписали 4. победу и налазе се у групи тимова који након 9 одиграних кола имају 10 бодова. Звезда је остала на 6. позицији због лошије гол разлике од ривала, али би већ након следећег кола могла да се попне на 4. место и позицију која води у доигравање и борбу за титулу шампиона Србије. Ненад Перуничић је имао великих кадровских проблема и на овом мечу. Није могао да рачуна на Лаковића, Димића, голмана Љубеновића и Херцеговца, који је на претходном мечу сломио нос.

Утакмице црвено-белих веома су узбудљиве ове сезоне, што се показало и ове вечери у „Шумицама“. Интезиван меч, брз темпо, промене резултата, ефектни голови и на крају драма у финишу. Звезда се два пута враћала из минуса и на крају заслужено изборила победу, чиме је оправдала изреку да срећа прати храбре.

У финишу меча виђена је права драма. Пазар је на око 2 минута до краја водио са два гола разлике, а преокрет Црвеној звезди су донели Бугариновић и Стошљевић. Црвено-бели су напокон повели и то након скоро 30 минута игре. У тим тренуцима, резултат је био 25:24, али се Нови Пазар није предавао. Стигли су у последњем минуту Пазарци до изједначења, а Перуничићев тим је имао напад. Када је деловало да је све готово и да ће рукометаши Звезде још једном одиграти нерешено, на сцену ступа Стошљевић. Време је истекло и остало је само да се изведе деветерац. Михајло Стошљевић је упутио пројектил преко блока ка голу Гемаљевића и погодио горњи десни угао. Био је то гол вредан четврте победе и славље у „Шумицама“ могло је да почне.

Најефикаснији су били Љубојевић, Бугариновић и Стошљевић са по 5 голова, док је на другој страни Шапоњић постигао 7 голова.

Рукометаши Црвене звезде у 10. колу рукометне Суперлиге Србије у „Шумицама“ дочекују екипу Слоге, која заузима последње место на табели и још увек није освојила ни бод.