Инспирисана Валенсија нанела Звезди други пораз

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на другом узаступном гостовању у Еврокупу. Валенсија је у дворани „Пабељон Фуенте де Сан Луис“ савладала Црвену звезду са 92:76. Томићев тим је упркос доброј игри на старту забележио убедљив пораз, па црвено-беле очекује тежак задатак у наставку такмичења у борби за пролазак у четвртфинале.

Утакмица је отворена са чврстим одбранама од стране обеју екипа, а Црвена звезда је прва стигла до предности. Џо Регленд је био прецизан са линије за слободна бацања, а потом је уочио Добрића самог под кошем којем није било тешко да стигне до својих првих поена. Лабери је прекинуо Звездину серију од 6:0 на старту утакмице. Евидентно је да је Звезда знатно боље ушла у утакмицу  у односу на  ону у Малаги, а најзаслужнији за то је био Регленд. Валенсија је средином четвртине успела да преокрене резултат након полагања Диоа и тројке Састреа. Уследио је период са нешто више промашаја са обе стране, а после сарадње Човића и Оџа, Звездин горостас је погодио под фаулом који је окарактерисан као неспортска грешка. Човић је изгубио лопту након убацивања са стране, а затим и направио фаул, а домаћин је стигао до новог изједначења. Перпероглу је у финишу погодио тројку, а Тоби је у последњој секунди прве четвртине смањио на 23:21.

Тек након два минута игре постигнути су први поени у другој четвртини, а „лед је пробио“ Ван Росом. Мет Томас је постигао тројку, Валенсија је направила серију 5:0 и преокренула резултат, а Милан Томић је био видно незадовољан игром својих пулена и затражио тајм-аут. Предност домаћина је наставила да расте, а црвено-бели су без коша биле јаче од четири минута. Раданов је постигао прве поене за Звезду у другој четвртини, а потом погодио и након продора. Ван Росом је ушао у ритам и постигао две тројке за Валенсију, а Берон је узвратио тројком. Шпански тим је након тројке Берона водио са 35:30. Домаћин је стигао до рекордних +9 са линије за слободна бацања, али је Звезда дугом двојком Берона и полагањем Фајеа успела да смањи предност. Валенсија је на полувреме отишла са предношћу од 5 поена, а резултат је био 42:37.

Звезда је друго полувреме отворила у петорци са старта меча, а Састре поентирао из контре на старту. Фаје је погодио нову тројку, а то су уједно били и први поени за Црвену звезду у наставку. Регленд је продором, а затим и тројком након одличног блока Цирбеса смањио на 48:45. Вивес је у следећем нападу неутралисао Реглендову тројку. Берон је потом погодио нову тројку за црвено-беле са истог места са којег је и Звездин плејмејкер претходно био прецизан. Дуго се Звезда вртела око поена заостатка и никако није успевала да пређе у вођство, а Валенсија је то знала да казни и за непун минут отишла на 7 поена предности. Серију домаћина прекинуо је Човић. Након тројке Рафе Мартинеза, Валенсија је први пут на мечу стекла двоцифрену предност. Стратос Перпероглу је у последњим секундама погодио дугу двојку након доброг излазног паса Цирбеса, а у последњу четвртину се ушло са резултатом 67:57.

Валенсија је поенима отворила и ову четвртину, а са друге стране је Човић успео да поентира након продора. Мет Томас је погодио за три поена, а после сарадње Диоа и Дубљевића, Валенсија је стигла до рекордних 13 поена предности. Човић је у тим моментима држао Звезди „главу изнад воде“. Прво је погодио након продора под фаулом, а онда и за три поена. Са друге стране је доминирао Дубљевић. Он и Дио су из игре два на два постизали кошеве као од шале и били нерешива енигма за Звезду у последњој четвртини. Мет Томас је постигао своју трећу тројку, Валенсија је стигла до +15, а Томићу није остало ништа друго него да позове тајм-аут. Регленд је након предаха погодио тројку. Могло би се рећи да се у том периоду меча погађала тројка на тројку. Састре са једне, а Берон са друге су били прецизни, а на око два минута до краја се постављало само питање коликом разликом ће домаћин славити. Регленд је у последњој секунди био фаулиран при шуту за три поена, умањио разлику, а резултат на крају меча био је 92:76.

Најефикаснији играч у редовима Црвене звезде, али и на целом мечу био је Џо Регленд са 21 поеном. Двоцифрен је једино био још Били Берон са 11 поена у црвено-белом дресу. У тиму Валенсије чак петорица играча су била двоцифрена, а први стрелац тима био је Дубљевић са 14 поена.