Истрошена Звезда поражена у Израелу

Кшаркаши Црвене звезде изгубили су меч 19. кола Евролиге у Тел Авиву од екипе Макабија резултатом 89-75. Након овог кола Звезда има скор 7-12.

(фото:euroleague.net)

Видно уморни и строшени кошаркаши Црвене звезде поражени су у Тел Авиву од домаћег Макабија. Лоша завршница друге четвртине као и расположени Пјер Џексон коштали су наш тим 12. пораза ове сезоне. Звезда је меч почела у петорци Рочести, Лазић, Дангубић, Бјелица, Лесор. Након бољег почетка домаћина и вођства од 12:5 наш тим се стабилизовао и успео да дође до изједначења средином првог периода. Ипак, домаћин је највише захваљујући Алексу Тајусу који је иницирао серију 9:2 отишао на први двоминутни одмор резултатом 23:16.

Други период игре био је вероватно и одлучујући за исход ове утакмице пошто је Макаби у последња три минута направио серију 11:0  и након доста изједначене четвртине у којој су клубови играли на махове отишао на велику паузу са 18 поена предности, 47:29. Ваљало би напоменути да је у овом периоду игре Звездин кошгетер Џејмс Фелдин у једном продору доживео неугодну повреду скочног зглоба.

Друго полувреме донело је и нешто бољу игру наших кошаркаша који су агресивном одбраном и поенима на обручу успели да приђу на седам поена заостатка, али је онда на сцену ступио Пјер Џексон који је у комбинацији са неколико лоших одлука изабраника Душана Алимпијевићаи дефинитивно запечатио судбину нашег тима у овој утакмици. На крају 89-75 за Звездин трећи узастопни пораз у Евролиги.

Следећа утакмица нашег тима на програму је у понедељак од 18 часова када ће Звезда гостовати МЗТу у Скопљу.