Јадран савладао Звезду у Херцег Новом

Ватерполисти Црвене звезде поражени су у 11. колу Регионалне ватерполо лиге. Црвено-бели су на црногорском приморју претрпели шести пораз у регионалном такмичењу, а Јадран из Херцег Новог савладао је Звезду резултатом 10:7.

Домаћин је већ на самом старту меча стекао предност, а утакмицу је првим од своја четири гола отворио Аверка. Исти играч је реализовао контру и повисио на 2:0, а Марко Петковић је средином прве четвртине још једном затресао мрежу Тодоровског. Први гол Звезде дело је Марка Радовића, а до краја првога периода црвено-бели су успели да смање на 3:2. Јадран је боље отворио другу четвртину од Црвене звезде. Поново је домаћин постигао гол током првог минута игре, а затим и увећао предност на 6:2 преко Аверке из петерца. Душан Васић је први пут на мечу затресао мрежу Кандића. Аверка је још једном био први у контри, матирао Тодоровског, а на одмор се отишло са резултатом 7:3.

Звезда је за разлику од претходне две четвртине ову започела боље од Јадрана. Андриа Битадзе је био прецизан, а са друге стране је Јадран преко Марка Петковића постигао нови гол. За звезду је до краја четвртине погодио Васић, а Јадран је у последњој секунди постигао гол за 9:5. Црвено-бели су у последњем периоду игре први постигли гол, а стрелац је био Кристијан Шулц. Вучуровић је по десети пут на утакмици савладао Стефана Тодоровског, а коначних 10:7 је поставио Душан Васић.

У тиму Црвене звезде и на овом мечу је најрасположенији за игру био Душан Васић, стрелац 3 гола. Марко Радовић је 2 пута савладао чувара мреже Јадрана, а по гол су постигли Битадзе и Шулц. У тиму домаћина је најучинковитији био Аверка са 4 поготка.

Црвено-бели су након овог кола пали за једно место на табели. ВК Шабац је победио Партизан и претекао Црвену звезду. Филиповићев тим 12. коло дочекује на седмој позицији. Следећи ривал црвено-белих је Јадран из Сплита, а Црвена звезда ће против Сплићана играти 2. фебрура у Београду на базену „Милан Гале Мушкатировић“.