Једном ногом у финалу, друго лице и Плавшић на челу листе стрелаца

Сезона достиже свој врхунац, а фудбалери Црвене звезде су имали искушења у купу и првенству Србије током протекле недеље.

ЗВЕЗДА ЈЕДНОМ НОГОМ У ФИНАЛУ КУПА

Црвена звезда је у среду одиграла прву утакмицу полуфинала Купа Србије против Чукаричког на Бановом брду и славила са убедљивих 4:1. Стрелци за наш тим на том мечу су били Ле Талек, Боаћи два пута и аутогол дефанзивца Чукаричког. Може се рећи да су наши момци овом победом обезбедили пласман у финале и да ће реванш 10. маја на стадиону Рајко Митић бити чиста формалност. Звезда ће, уколико потврди резултат у реваншу, играти за свој 25. трофеј у Купу Србије 27. маја. Наш тим је највише пута освајао најмасовније такмичење и играће у финалу по први пут од 2012. године, када је и последњи пут био освајач овог трофеја. Што само још више повећава глад за овим пехаром. Игра из тог меча, поготово у првом полувремену где су и постигнути сви голови, била је нешто чему би требало да теже момци у црвено – белим дресовима. Агресивно, пас игра са доста комбиновања, шансе и голови… Учинили су да Звезда одигра најбоље полувреме овог пролећа и да буде репер како треба да играју фудбалери Звезде.

ДРУГО ЛИЦЕ

За разлику од куп меча и црвено – беле рапсодије на Бановом брду, Звезда је у недељу одиграла тежак меч у 33. колу Суперлиге. На свом терену је савладана Војводина са 2:0, али уз доста муке и руку на срце слабу игру наших фудбалера. Мучили су се играчи Звезде против новосадског ривала. Звездину игру је одликовало доста грешака у пасу, компликовања и погрешних одлука. Као да су наши играчи били оковани у неком грчу и да нису могли да успоставе своју игру. Ни налик издању од пре неколико дана из куп меча. Олакшавајућа околност и алиби игри нашег тиме је изостанак Мичела Доналда против Војводине. Стамени играч средине терена је меч прескочио због картона. Иако ни он није у репрезентативној форми, ипак је играч који доноси сигурност и стабилност у везном реду нашег тима. До победе Звезда је дошла пред крај меча и на индивидуални квалитет Ричмонда Боаћија. Одлични нападач је заломио у 82. минуту дефанзивца Војводине и био је оборен у казненом простору, што је било довољно да судија Обрадовић покаже на белу тачку. У 90. минуту је уписао и асистенцију на овом мечу. Добру полуконтру нашег тима је завршио асистенцијом коју је упутио спољним делом стопала ка Плавшићу за гол и потврду веома битне победе.

СРЂАН ПЛАВШИЋ НА ЧЕЛУ ЛИСТЕ СТРЕЛАЦА

Срђан Плавшић је постигао осми гол за Црвену звезду ове сезоне, други на мечу против Војводине за наш тим, и тако постао најбољи стрелац екипе у овој сезони. За разлику од прошле кампање, где су Хуго и Катаи тресли мреже по двадесет пута у Суперлиги, ове године је ситуација знатно другачија. Звезда је и даље веома ефикасна, али нема изражене голгетере. Велики број играча је постизао голове за Звезду у овој сезони. Од дефанзиваца преко везних играча до нападача. И сви су се по неколико пута уписали у листу стрелаца. За противнике то може бити отежавајућа околност, пошто се у тим ситуацијама ривал не може фокусирати само на појединце. У таквим околностима опасност прети са више страна и сви играчи су кадри да постигну гол. Из такве игре, атомски мрав је избио на чело листе стрелаца нашег тома и тиме потврдио добру форму овог пролећа. Након спектакуларног гола у Крушевцу прошлог викенда, и у мечу против Војводине је постигао гол у 90. минуту , и тиме осигурао Звездину победу којом је задржала прво место на табели четири кола пре краја шампионата.