Јуниори „разбили“ Будућност!

Јуниори Црвене звезде успешно су стартовали квалификациони турнир АБА лиге у Задру, победом над вршњацима Подгоричке Будућности резултатом 87:52.

У дворани „Јазине” најефикаснији у екипи црвено-белих који су лако стигли до првих бодова, био је Поповић са 18 поена, Томашевић је додао 15, а двоцифрен учинак имали су и Ћојбашић са 13 и Живановић са 11 поена. Црвено-бели су одиграли врло чврсто у одбрани, повели су са 7:0, а на полувремену су већ имали великих 39:24 ношени одличном игром Поповића И Томашевића. И у другом делу виђено је мноштво одличних потеза, ниво игре у одбрани код црвено-белих није падао, иако је тренер Бојан Ђерић и честим изменама покушавао да распореди минутажу, и одмори играче за важан дуел са Задром, који се игра вечерас од 20.15 часова. Црвено-бели су контролисали ритам, и само увећавали вођство, које је у другом полувремену расло и до 30+ поена. На крају, убедљива и сигурна победа Црвене звезде мтс на турниру, који је отворен победом домаћина Задра над екипом Партизана 82:76.