Како је Видић постао херој севера?

На данашњи дан Црвена звезда је победила дански Одензе са 4-3 у првом колу квалификација. Јунак победе био је Немања Видић.

Прва утакмица у Данској завршена је резултатом 2-2 и Звезда је у добром расположењу дочекала реванш, пред око 25 000 навијача на Маракани.

Већ у трећем минуту Никола Жигић доноси Звезди предност, али Данци узвраћају брзо, голом у 11. минуту. Само минут касније, Немања Видић враћа предност црвено – белима. Када је у 27. минуту Бојан Ђорђић извео мајсторски лоб, готово нико више није сумњао у Звездин пласман у 2. коло купа УЕФА. Ипак, Одензе се није предавао. До краја првог полувремена смањили су на 3-2, а у 78. минуту дошли до изједначења и резултата који је њих водио даље. Код њиховог последњег гола, лопта је приликом слабог шута Хојера, погодила Немању Видића и променила правац лопте, на шта Дишљенковић није успео да реагује.

Видић се капитенски искупио за то. Четири минута пре краја утакмице, високо је скочио у казненом простору, након центаршута после прекида и закуцао лопту у мрежу Одензеа подно северне трибине. Настала је ерупција одушевљења на стадиону, а Видић је отрчао да послави гол са најватренијим навијачима.