КОШАРКАШИЦЕ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ – ШАМПИОНКЕ СРБИЈЕ!

Кошаркашице Црвене звезде су демолирале Партизан 1953. и у четвртој утакмици финалне серије резултатом 75:45 и одбраниле титулу Шампиона Србије, а тиме дошле до 30. националне титуле у историји славног  клуба.

Наше кошаркашице су ушле млако у меч и током читаве прве четвртине биле у минималном заостатку. Ипак одмах на старту друге четвртине заиграле су знатно ангажованије и убрзо дошле до двоцифрене предности. Посебно су одиграле добро одбрану па су кошаркашице Партизана 1953. током ових 10 минута постигле само један поен.

Друго полувреме Црвена звезда наставља у истом ритму и на крају треће четвртине стижу до двадесет поена разлике. Четврта четвртина је било пуко одрађивање посла до треће узастопне победе у финалној серији, после пораза у првој утакмици.

Биљана Стјепановић је била најбољи стрелац финалне серије, док је Јована Адамовић изабрана за МВП финалне серије. На овој утакмици за Црвену звезду су наступиле: И.Катанић 14 поена (7 ск и 8 ас), Стјепановић 18 (8 ск, 4 ас), Богићевић 8 (9 ск, 4 ас), Зукановић, А.Катанић 4, Ђокић 3, Наумчев 8, Бојовић 2, Адамовић 7, Ђорђевић 9, Јовановић 4, Чубра.