Кошаркаши одбранили домаћи терен и повели у полуфиналу

Кошаркаши Црвене звезде направили су први корак ка пласману у финале и одбрани титуле. Црвено-бели су у дворани „Александар Николић“ у првој полуфиналној утакмици савладали Мега Бемакс резултатом 83:72.

Ашћерић је поенима са линије за слободна бацања донео Меги почетну предност, а после промашаја Лазића, на другој страни је тројку дао Мокока. Након што је Фундић положио под фаулом, а Мега повела 7:0, Милан Томић је затражио тајм аут. Били Берон је тројком на истеку напада прекинуо серију гостију, а то су уједно били први поени за црвено-беле. Ни Мега, ни Црвена звезда на старту меча нису били претерано расположени. Мега је одржавала предност, а пред крај прве четвртине имала је и +9, али су Риверс и Ристић ублажили предност гостију који су на крају прве деонице водили 17:12. Гога Битадзе је закуцавањем отворио другу четвртину, а Звезда је узвратила тројком Риверса на асистенцију Ристића који је претходно покупио лопту после његовог промашаја и донео свом тиму нови напад. Након што судије нису досудиле фаул над Ристићем, уследило је закуцавање Битадзеа, а затим и техничка клупи Звезде, па је Мега први пут имала двоцифрену предност – 27:17. Гости су током већег дела четвртине одржавали двоцифрену предност, а након што је Звезда направила сетију 6:0, Милојевић је позвао тајм аут. Звезда је пришла на два поена заостатка – 32:30, али је већ у следећем нападу Ашћерић погодио за три поена. Црвено-бели су до краја полувремена успели да издједначе, али је Мега захваљујући поенима у последњим секундама и новој техничкој која је досуђена играчима Звезде на полувремену имала предност од 40:38.

Друго полувреме поенима је отворио Били Берон. Звездином беку сјајним блоком Мајкл Оџо је направио отворен пут до коша. У наставку се за госте тројком први на семафору уписао Атић. Прво је Човић погодио после новог одличног блока Оџа, затим је Фаје постигао тројку из корнера, а онда је Огњен Добрић измислио поене који су Звезди донели прво вођство на утакмици – 47:46. Предност Звезде трајала је кратко пошто су гости већ у следећем нападу повратили вођство. Мега је направила серију 4:0 коју је Милан Томић одлучио да сасече у корену. Током читаве треће четвртине на снази је била резултатска клацкалица. Били Берон је тројком донео Звезди нову предност коју су црвено-бели задржали. Звезда је на уласку у последњу деоницу водила 58:57. Огњен Добрић је постигао прве поене у четвртини одлуке. Риверс је донео Звезди +5, а потом је и послао одличан пас за Добрића који је положио на други обруч. Звезда се одлепила, а Дејан Милојевић видно незадовољан игром свог тима затражио је тајм аут. Риверс је убацио нову тројку и све је водило ка новој победи кошаркаша Црвене звезде. Црвено-бели су одржавали предност и заслужено славили, а на крају утакмице на семафору у храму кошарке стајало је 83:72.