Кошаркашице победиле у дербију

Кошаркашице Црвене звезде победиле екипу Партизана 1953 у оквиру 16. кола ЖКЛС резултатом 66:61, и направиле лепу увертиру пред дерби мушких селекција.

Утакмица је одиграна на гостујућем терену у дворани Визура спорт пред 300 гледалаца. Иако је Црвена звезда на самом почетку меча имала одређену предност, домаћин је заиграо много ангажованије и на полувремену водио са 5 поена предности. Ипак кошаркашице Црвене звезде су после фантастичне треће четвртине дошле до двоцифрене предности. У задњој четвртини је екипа домаћина дошла и до минуса од 3  поена, али не и до потпуног преокрета.

Црвену звезду је до девете узастопне победе у дербију предводила Марија Прља са 22 поена. Кошаркашице Црвене звезде су се овом победом додатно учврстиле на лидерској позицији са 16 победа, без пораза, и направиле одличну увертиру са дерби мушких екипа који нас очекује сутра.