Кошаркашице повеле у финалној серији против Партизана 1953.

У трећем мечу финала плеј-офа Прве женске лиге Србије, кошаркашице Црвене звезде поново су савладале Партизан – 65:54 и повеле са 2:1 у финалној серији. Сада им је потребна још једна победа којом би дошле до 30. националне титуле чиме е не може похвалити нити један клуб у Србији.

Црвено-беле кошаркашице су до победе стигле захваљујући много бољој игри у другом полувремену, пошто је првих 20 минута било прилично изједначено па је на великом одмору било 32:28 за Звезду. Домаће су отвориле трећу деоницу серијом 11:0, па је у 25. минуту било 43:28. Партизан 1953. је био без поена скоро шест минута, да би онда поентирао са линије пенала, тако да је практично већ тада све било решено. Пред последњу четвртину на семафору је стајало 50:35, да би Звезда у 33. минуту стигла и до највећих „плус 21“ – 58:37. Кошаркашице Партизана 1953. су до краја меча успеле само да донекле ублаже пораз.

У Црвеној звезди најефикаснија је била Ђорђевић са 12 поена, Адамовић је убацила 11, а Наумчев и Ивана Катанић по девет. Четврта утакмица финалне серије игра се у четвртак 26. априла у „Хали спортова Ранко Жеравица“ са почетком од 20:00.