Кошаркашице преокретом до победе у дербију

У 5. колу Женске кошаркашке лиге Србије ЖКК Црвена зевзда је победила екипу Партизана 1953 резултатом 77:73.

Пре овог меча обе екипе су имале идентичан скор од 4 победе без пораза, и заједно са екипом Радивоја Кораћа делиле прво место на табели. Наше кошаркашице су млако ушле у меч што су противнице искористиле и успоставиле свој ритам. Предност гостију је расла све до 15. минута када је на семафору стајало 35:18. До краја полувремена наше девојке су успеле да смање предност на 8 разлике. У другом полувремену Звезда је играла још ангажованије и ушло се у неизвесну завршницу. Иако неупоредиво млађе кошаркашице Црвене звезде су одиграле много зрелије и успеле да у задњој минути обезбеде предност којом су осигурали победу.

Најефикаснија у редовима Црвене звезде је била капитен Црвене звезде Катанић са 24 поена, али и 6 скокова уз 6 украдених лопти и 3 асистенције. Уз њу је била и Богићевић са 20 поена. Код гостију најефикаснија је била Бојовић са 28 поена.