Кошаркашице савладале Будућност!

Кошаркашице Црвене звезде савладале су актуелног шампиона региона, екипу Будућност Бемакс у дербију 4.колу WABA лиге резултатом 61:51.

Наше кошаркашице су другу годину за редом у Београду победиле екипу Будућности, а такође је другу годину узастопно савладан актуелни регионални шампион.

Звезда је од старта успоставила контролу над утакмицом и наметнула жељени ритам. Наше кошаркашице су савладале подгорички тим двоцифреном разликом, а утисак меча је да је победа могла бити и убедљивија.

Екипа Будућности је само на почетку меча имала предност, а након тога следе две серије Звездиних кошаркашица. Будућност није успевала парира нашим девојкама. Деловало је као да Црвена звезда нема слабу тачку, а тројком Кристине Топузовић, Звезда је затворила 1/4. Било је 22:8 за црвено-беле.

Звездине кошаркашице су биле изузетно прецизне при шуту за три поена. Рука није дрхтала када је било битно, а погађале су Мишељић, Катанић и Капор. У већем делу четвртине, Звезда је имала 15 поена предности. Резултатом 39:22 се отишло на одмор.

У трећем кварталу, власник три звездице изнад грба серијом 8-0 долази до максималних +25, и већ у том тренутку се назирао победник дуела. Горан Бошковић је затражио тајм-аут на којем је успео да продрма кошаркашице Будућности. Направиле су Подгоричанке серију 11:2, али никако нису успевале да Звездину предност сведу на једноцифрен број.  Звезда је у последњу четвртину ушла са комотних +16 и резултатом 53:37.

Будућност је у 4/4 успела да казни грешке наших кошаркашица и приђе на 6 поена заостатка. На 4 минута до краја, резултат је био 57:51. Ипак, гошће нису имале снаге да дођу до преокрета. Поенима које је постигла Мина Ђорђевић, решен је победник у дерби мечу у Београду.

Црвено-беле наредни меч очекује против Триглава 1. новембра, док за викенд путују у Суботици на дуел против Спартака.

Најефикаснија је била Снежана Богићевић са 13 поена, по 10 су постигле Ђорђевић и Бојовић. На другој страни Тамара Капор је убацила 13 поена.