Краљ Милан крунисао прву победу Звезде у Лиги шампиона

Спектакл. Каква новембарска ноћ у Љутице Богдана. Победа која ће се генерацијама препричавати. Црвена звезда је поразила славни Ливерпул, актуелног вицешампиона Европе са 2:0 (2:0).

Апсолутни јунак меча је постао Милан Павков који је био двоструки стрелац у првој победи у историји од кад се у овом формату игра Лига шампиона. Павков је „бацао на колена“ Алисона Бекера у 22. и 29. минуту утакмице.

Изабраници Владана Милојевића су одиграли сјајан меч и звездин „Кларк Кент“ је тактички надиграо славног Јиргена Клопа. цео тим је функционисао беспрекорно и наша екипа је изгледала „европски“ од првог до последњег минута утакмице.

Прва озбиљнија ситуација је била пред Алисоновим голом. Аут је убацио Стојковић, Срнић је захватио лопту која је отишла преко гола. Играо се 3. минут.

У 5. минуту Лахоз је извадио први жути картон, а добио га је Марко Марин.

У 8. минуту Робертсон је послао дугу лопту ка Манеу, који је центрирао на ивицу шеснаестерца али је тамо Милнер послао лопту преко гола.

Какву шансу у 15. минуту је пропустио Милан Павков. Корнер је извео Марин, лопта се после карамбола створила код Павкова који је из окрета шутирао преко гола.

У 17. минуту Ливерпул је имао најбољу шансу у току овог дела игре. Мане је пробио по левој страни, центрирао где је Стариџ са 5 метара послао лопту преко гола.

У 22. минуту после грешке Ван Дајка, Бен је опалио левицом али је Алисон одбио лопту у корнер.

Црвена звезда је повела 1:0 после корнера Марина, сјајно је скочио Павков који је  закуцао лопту у Ливерпулову мрежу. 22. минут игре се играо. Маракана је прикључала у тим тренуцима. Први гол Црвене звезде на домаћем терену у Лиги шампиона.

У 29.минуту шок за играче Ливерпула и каква радост на стадиону „Рајко Митић“. Павков је примио лопту на половини Ливерпула, ослободио се Ван Дајка, повукао лопту и послао пројектил ка голу Алисона, који је парадом улепшао гол. Црвена звезда је повела са 2:0.

Ливерпул је после другог гола решио да крене свим силама ка Борјановом голу. Лалана је запретио главом и лопта је прозујала поред десне стативе.

У 36 минуту Адам Лалана је зарадио жути картон због оштрог старта над Марином.

Добар напад је Звезда имала у 40. минуту, Стојковић је центрирао са десне стране, Павков је опет био у шанси али је лопта отишла поред гола.

До краја првог дела није било већих узбуђења па се на одмор отишло са фантастичних 2:0 за нашу екипу.

Јирген Клоп је направио двоструку измену. У другом делу на терен је изашао Фирмино а Стариџ је остао у свлачионици, као и Гомез који је заменио Александар-Арнолда.

Ливерпул је од старта другог дела почео да стеже обруч око звездиног гола али није било озбиљнијих ситуација пред Борјановим голом.

Филип Стојковић се пожалио на повреду. Затражио је измену и у игру је ушао Марко Гобељић.

Милојевић је направио нову измену, Чаушић је заменио Марка Марина. Играо се 64. минут.

Салах је у 71.минуту примио пас окренут леђима , ослободио се Дегенека, шутирао али је Борјан одбио лопту у корнер. После корнера, опет је после гужве у казненом простору дошла лопта до Салаха који је пуцао ка голу али је лопта погодила стативу.

Трећа измена је извршена у Црвеној звезди. Јовичић је заменио Крстичића у 74. минуту.

Одлична контра Црвене звезде се десила у 76. минуту. Гобељић је повукао, нашао Бена који је одложио лопту Срнићу, који је траљаво шутирао.

Наш шампион се у последњих 20 минута утакмице одлучио за тоталну дефанзиву и чекавши Ливерппул на контру.

Јирген Клоп је направио последњу измену у 79. минуту. Игру је напустио Лалана а у игру ушао Ориђи.

У 81. минуту лепа прилика се десила за Ливерпул, кад је после аута скочио Матип, али лопта је завршила у Борјановом наручју.

Ливерпул је у тим моментима кренуо у тоталну офанзиву. Фирмино је центрирао са десне стране, скочио је Ван Дајк али је послао лопту преко пречке.

Судија Матео Лахоз је утакмицу продужио за 5 минута али недовољно да Ливерпул направи нешто више и стигне бар до ремија.

Меч је завршен резултатом 2:0 и Црвена звезда је стигла до 4-тог бода у групи Ц. Црвено бели ће остати и после овог кола на четвртој позицији групе али са изгледним шансама да у наредна два меча избори „европско пролеће“ у неком од два европска такмичења.