Лагани тренинг Пешића против Сурдулице, Делије поздравиле Бакулу!

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Радника из Сурдулице резултатом 5:0, на домаћем терену. Три од пет голова дело су Александра Пешића који је на тај начин учврстио своју позицију најбољег стрелца Суперлиге. Јовичић се вратио на терен и уписао погодак!

Без велике муке савладали су фудбалери Звезде госте из Сурдулице, и идентичним резултатом као пре неколико месеци на гостовању на југу Србије потврдили позицију лидера на табели. Поново је промешао карте шеф Милојевић, на терену су се нашли Рачић, Аџић, Гобељић (стрелац првог гола), штоперски тандем чинили су Савић и Фримпонг, али је константа током целог меча била – доминација Звезде.

У лаганом ритму играли су наши момци, показивали су велику разлику у класи у односу на ривала и како је време одмицало било је питање времена коликим ће се резултатом завршити данашњи меч по прохладном београдском поподневу. Симултанку је имао Александар Пешић који је три пута погодио мрежу голмана Радника, и то у 46., 71. и 77. минуту, чиме је уписао хет-трик и „побегао“ Ричмонду Боаћију на листи стрелаца Суперлиге.

Данашњи меч обележио је и повратак Бранка Јовичића на терен после тешке повреде метатарзалне кости коју је зарадио још летос у суперлигашкој утакмици против Чукаричког, када га је повредио Никола Дринчић. Било је лепо видети љубимца навијача, популарног Бакулу, како поново оре терен и припрема се за најјаче изазове у овој сезони. Навијачи су помно пратили физичко стање Јовичића и закључак је да Бакула, за сада, на терену делује сасвим пристојно – лагано се креће, без проблема дели пасове, покрива добар део терена и чим још мало уђе у тренажни процес, сасвим сигурно ће брзо повратити ниво игре који је одржавао пре повреде. Као награду за повратак, Јовичић је добио прилику да шутира пенал у 89. минуту утакимце, када је Срнић оборен у казненом простору након јако лепе лопте Фримпонга, а гол Јовичића уједно је био и последњи на овом мечу, који се завршио резултатом 5:0 за екипу Црвене звезде.

Екипа Звезде у недељу наставља обавезе у Суперлиги гостовањем екипи Бачке.