Лига Европе: Арсенал и Келн пали у надокнади, Бате уписао нову тројку

Занимљиви резултати наших ривала у домаћим такмичењима овог викенда.

Арсенал кроз пар дана долази у Београд и то у лошем расположењу. Топџије су након серије добрих резултата, ове суботе изгубили на гостовању код Вотфорда. Чета Арсена Венгера је водила голом Мертезакера након првог полувремена са 1:0, али нису успели да сачувају вођство у наставку игре. Иако су пружили добру партију, промашили пар шанси, пре свих Ивоби, последњих 20-ак минута меча су лоше одиграли и дозволили су ривалу да преокрене резултат. Најпре је Хектор Бељерин направио фаул за најстрожу казну у 71. минуту. Сигуран извођач са беле тачке био је Трој Дини. Тај фаул као да је пресекао Венгерове изабранике који нису успели да се опораве од тог шока до краја меча. У надокнади времена, у 94. минуту, карамбол у казненом простору Арсенала искористио је Клеверли и закуцао је лопту по средини гола. Арсенал је овим поразом  остао на 13 освојених бодова и заузима шесту позицију у Премијер лиги.

Келн има кошмарну сезону. Екипа Питера Штегера још увек не зна за тријумф ове сезоне и убедљиво је на зачељу немачког првенства. Популарни „јарчеви“ су у овом колу гостовали у Штутгарту и поражени су са 2:1. Штутгарт је био бољи ривал у првом делу игре и заслужено је повео преко Диониса у 38. минуту. Келн се пробудио и пружио бољу игру у наставку утакмице, иако је Штуграрт био тај тим који је машио шансе. Казна за промашаје стигла је у 77. минуту након прелепог шута Доминика Хеинца. Дефанзивац Келна се нашао у нападу, лепо се ослободио чувара и са 20-ак метара послао лопту под пречку голмана Цилера. Након тога се играо отворен фудбал, шансе за победу су имале обе екипе, а дефинитивно срећнији су били домаћини. У 94. минуту, Штутгарт је добро развио контру, Алуко је ушао у казнени простор и шутирао ка голу Хорна. Лопта је на путу до мреже погодила једног дефанзивца Келна и преварила голмана гостију. Несрећа за Келн и велика главобоља за тренера Штегера.

Бате Борисов наставља потеру за Солигорском. Они су у овом колу савладали на домаћем терену Витсбек са 3:1, иако су губили од 4. минута. Екипи Александра Јермаковича није пуно требало да изједначи, пошто су након само 5. минута успели да поравнају резултат. Стрелац у 9. минуту био је Стасевич. До победе, Бате долази у наставку игре. Прво је Денис Пољаков постигао гол за вођство у 62. минуту док је коначан резултат поставио Волођко у 76. минуту. Бате Борисов заузима трећу позицију у домаћем првенству са два бода заостатка за водећим Солигорском.