Лоше прво полувреме Звезду коштало позитивног резултата

Ватерполисти Црвене звезде претрпели су пораз на свом базену. Из „српског окршаја“ у Регионалној ватерполо лиги као победник изашао је Шабац, а резултат је био 13:10.

Звезда је још једном лоше отворила утакмицу и на полувреме је отишла са минусом од 5 голова. У наставку је тим Александра Филиповића заиграо боље, али то није било довољно да се у потпуности неутралише предност Шапца и преокрене резултат. Шабац је стигао до важне победе и бодова за домаће првенство, а није занемарљиво ни то што је гост меч завршио са 3 гола предности пошто се попут бодова и гол разлика преноси за домаћи ватерполо шампионат. У првој одиграној утакмици у Шапцу, Звезда је стигла до победе у последњем минут, а победоносни гол постигао је Танкосић и поставио коначних 9:8.

У тиму Црвене звезде најефикаснији је био Вељко Танкосић са 4 постигнута гола, Душан Васић је 3 пута тресао противничку мрежу, а по једном су се у стрелце уписали Илић, Шулц и Радовић. Код Шапца је најрасположенији за игру био бивши играч Црвене звезде, Михајло Репановић, стрелац 3 гола.

Ватерполисти Црвене звезде у 18. колу гостују дубровачком Југу, а тај меч на програму је 20. марта.