Маестро Марин креатор Звездиног тријумфа у Лучанима!

Чета Владана Милојевића је после бледог издања у дербију заиграла доста боље на једној од најтежих утакмица до краја лигашког дела превенства и дошла до битне победе. Црвено-бели су савладали Младост са 3:1, а победа је могла бити и убедљивија да су играчи Звезде били сконценрисанију у завршници утакмице. Марко Марин је показао да за класног играча ретко када постоји слаб дан и по ко зна који пут је био креатор Звездиног тријумфа ове сезоне.

Владан Милојевић одлучио је да на гостовању у Лучанима, за које је истакао да је најтеже до краја лигашког дела првенства, утакмицу започне са два нападача. Тандем су чинили Боаћи и Павков, а то није била једина промена у односу на утакмицу са Партизаном. Поповић је заузео место међу стативама Звездиног гола, а Гајић и Стојковић су заменили стране, па је на данашњој утакмици Гајић деловао по десној страни, а Стојковић по левој. Такође, Милојевић се одлучио за „дијамант“, а четворку на средини терена чинили су Јованчић, Иванић, Бен и Марин.

Само 20 секунди било је довољно да Звезда припрети. Бен је спојио Боаћија са голом, али Звездин центарфор није успео да на старту утакмице затресе мрежу. Црвено-бели су следећи пут озбиљније запретили у 9. минуту, када је Марин пронашао Павкова, а овај се лепо снашао и тукао из мртвог угла у оквир противничког гола. Марин је наставио да „диригује“ Звездином игром. Дуго је фантастични креатор игре вукао лопту кроз средину, послао пас у кључном тренутку, али је Росић зауставио шут Боаћија и још једном изашао као победник. Радивојевић је неопрезно стартовао у свом шеснаестерцу, насео је на лажњак Стојковића, а главни арбитар је показао на белу тачку. Бен је послао Росића у једну, а лопту у другу страну и Звезда је у 15. минуту повела. Марин је преварио Пејовића, а њему ништа друго није преостало него да га заустави фаулом. Марко Марин је на себе преузео извођење слободног ударца и покушао да изненади голмана Младости директним ударцем у даљи угао, али је Росић био спреман и на то.

Звезда је дуплирала предност преко Павкова. Гајић је центрирао, а Павков грудима „укротио“ лопту, а потом са леве стране искоса погодио малу мрежу. Домаћин је први пут упутио опаснији ударац ка голу Поповића после другог Звездиног гола, а снажно, али и преко гола шутирао је Радивојевић. Марин је наставио да малтретира дефанзивце домаћина и постао је права ноћна мора домаћих играча. Муњевита контра Звезде завршена је поготком, али је помоћник подигао заставицу и гол Боаћија на сјајну асистенцију Јованчића је поништен. Бојовић је пропустио најбољу шансу за домаћина у 35. минуту када му је Поповић одбранио ударац са беле тачке. У самом финишу првог полувремена поништен је и гол Марина због офсајда.

На почетку другог полувремена, Марин је упутио центаршут у срце шеснаестерца, а мало је фалило да играчи Младости спроведу лопту у своју мрежу. Већ у следећем нападу Марин је опробао шут, а ударац са ивице казненог простора прохујао је поред десне стативе Росићевог гола. Звезда је на почетку другог дела непрестано опседала противнички гол, а екипа Младости је тек у пар наврата повезала неколико додавања. Све је „мирисало“ на увећање предности, али је уследио „хладан туш“. Пејовић је упутио јак ударац из велике даљине, али је Поповић био на висини задатка. После корнера Павловић је послао лопту у петерац, а најбоље се снашао Петар Бојић и смањио на 2:1. Изненадни гол подигао је самопоуздање играчима Младости, па је домаћин у наставку одлучније кренуо ка голу Поповића.

У 70. минуту Марко Марин је још једном показао какав је мајстор, а брилијантну партију крунисао је голом из слободног ударца. Звезда је поново имала два гола предности и победу на видику. Бојовић је на 15 минута до краја промашио из изгледне позиције и пропустио шансу да заостатак Младости сведе на гол заостатка и по други пут „закува“ ситуацију на терену. Јирка и Павков нису искористили своје шансе, а Звезда је у завршници лако могла да дође до убедљивије победе. У надокнади времена Иванић прво није добро реаговао на асистенцију Јовељића, а затим је у наредном нападу погодио стативу после јако лепе акције. Није се снашао ни Јовељић у завршници меча, па је последњи гол који је пао на утакмици био Маринов за 3:1.