Металопластика добила Звезду у „Шумицама“

Рукометаши Црвене звезде поражени су у другом пролећном колу Суперлиге Србије од Металопластике. Тим из Шапца је стекао предност од самог старта меча и задржао ју је до краја утакмице. Металопластика је у 15. колу савладала Црвену звезду резултатом 30:27.

Црвена звезда је успевала да парира Шапчанима све до 21. минута када су гости направили серију и стекли предност од три гола. До краја првог полувремана предност гостију је додатно порасла, а на одмор се отишло с вођством Металопластике од 15:11.

У наставку је домаћин користио грешке Звездиних рукометаша и у неколико наврата лако савладао Звездиног чувара мреже из контранапада. Имала је Металопластика и 6 голова предности, а најзаслужнији за толику разлику био је Воркапић. Звезда је у завршних 10 минута успела да смањи предност Шапчана и да приђе на два гола заостатка на два минута до краја. У Звездином дресу блистао је Стефан Петрић, који је уз Николића био најзаслужнији за повратак црвено-белих у меч, али је Боривоје Ђукић распршио наде Звезде о могућем освајању бода или пак потпуног преокрета.

Маестралну партију у тиму Црвене звезде пружио је талентовани Петрић, а крунисао ју је са 6 голова. Најефикаснији играч на мечу био је Воркапић, стрелац 11 голова за Металопластику.

Црвена звезда се по завршетку 15. кола налази на осмом месту на табели, а Металопластика је новом победом додатно учврстила другу позицију.

Рукометаши Црвене звезде у 16. колу Суперлиге гостују Мокрој Гори, а тај меч на програму је наредног викенда.