Михајловић у средину… 2:2 гол, гол, гол!

На данашњи дан пре 27 година, Црвена звезда је одиграла антологијску утакмицу са Бајерном из Минхена.

Иако године пролазе, сећање на тај меч не бледе. И дан данас многи знају напамет коментар меча, а успех који је тада направио наш тим, био је највећи у дотадашњој историји клуба.

Играла је Црвена звезда атомски фудбал те сезоне. Падали су редом Грасхоперс, Ренџерс, Динамо Дрезден, а у полуфиналу је наишао моћни Бајерн. Баварци су сматрани за фаворита у том двомечу, али црвено-бели су показали да им нема равних на континенту те године.

Наш тим је донео из Минхена предност од 2:1 и средином првог полувремена меча у Београду повео са 1:0, голом Михајловића из слободног ударца. Био је наш тим бољи ривал, али нису успели наши играчи да дуплирају предност до одласка на одмор.

А онда следи друго полувреме и драма коју ни Хичкок не би режирао. Немци успевају за свега пет минута да преокрену резултат у своју корист и уведу утакмицу у борбу отворених гардова, где се последњих 20. минута играло вабанк. Ређале су се шансе на обе стране. Бинић и Панчев су пропуштали шансе за црвено-беле, а Волфарт шансу утакмице за Бајерн. Пет минута пре краја меча, изашао је нападач Бавараца 1 на 1 са Стојановићем, пребацио лопту преко њега, али је она завршила на стативи, одбивши се тако да не дође до Ефенберга који је био сам на другој страни. Погледала је срећа наш тим у том тренутку и као да је то био знак да је суђено да Звезда иде до краја.

Уследио је последњи напад нашег тима, Југовић је узео лопту на средини терена, разменио дупли пас са Панчевим, након чека се одбила до Просинечког. Популарни Жути је одиграо ка Михајловићу који је центрирао ка петерцу Бајерновог гола… Аугенталер је неспретно реаговао, преварио Аумана и остало је историја…

Небо се отворило, стадион је експлодирао! Гол који је био увод у славље које је трајало дубоко у ноћ!