Моћна Звезда потопила Југ!

Ватерполисти Црвене звезде приредили су својим навијачима праву сензацију. Црвено-бели су на базену „Милан Гале Мушкатировић“ савладали дубровачки Југ резултатом 11:10! Југ је словио за фаворита, а црвено-бели упркос томе што су пред овај меч били апсолутни аутсајдери, показали су да је форма у узлазној путањи и да могу да помрсе конце и далеко снажнијим ривалима.

Југ је боље отворио меч на базену подно Калемегдана, а предност гостима донео је Гарсија. Убрзо је Васић поравнао резултат, а до краја прве четвртине, стрелци за Дубровчане били су Меркулов и Лорен Фатовић. Лозина је повисио на 4:1 и деловало је да ће Звезда бити још једном убедљиво поражена. Уследио је одговор црвено-белих и Звезда стиже до изједначења у финишу друге четвртине. Ипак, Југ успева до краја да постигне гол и на полувреме се отишло са резултатом 5:4 за госте.

У наставку је играо само један тим. Могло би се рећи страшна Звезда по први пут у сезони. Црвено-белима је трећа четвртина припала резултатом 4:1, а бриљирао је Душан Васић, који је постигао чак 3 гола у овој деоници за Звезду. Стрелац је још био и Максимовић, а не сме се изоставити ни Александро Краљ, човек који је у великој мери заслужан за сваки бод и победу. У последњој четвртини, Звезда је Југ у већем делу држала на безбедном растојању. Црвено-бели су све време водили и углавном имали два гола предности. Кристијан Шулц и Максимовић су у четвртој четвртини Звезду водили до победе, а Бенић и  дружина су успели само да ублаже пораз у Београду.

У тиму Црвене звезде блистао је Душан Васић. Он је био стрелац 5 голова. Милош Максимовић постигао је 3 гола, а по једном су мрежу тресли Битадзе, Шулц и Радовић.

Црвена звезда у 10. колу Регионалне ватерполо лиге дочекује екипу Младости из Загреба. Меч са још једним хрватским клубом на програму је 19. јануара.