Монца прејака за црвено-беле

Одбојкаши Црвене звезде поражени су од Монце са 0:3, по сетовима 17:25, 20:25, 18:25. Италијански тим је убедљиво славио на Бањици у првом мечу осмине финала ЦЕВ Купа Изазивача.

Црвено-бели су били равноправан ривал до половине првог сета, када је било 14:14. Италијани су освојили наредна два поена, а онда су серијом од шест поена стигли до 22:15. Убрзо су стекли седам везаних сет лопти и већ прву искористили – 17:25.

Наши одбојкаши су на првом техничком тајм-ауту другог сета водили са 8:6. Монца је изједначила на 11:11, а потом су преокренули резултат у своју корист серијом од 1:5 за вођство од 14:18. Црвено-бели нису успели да у завршници угрозе вођство ривала који је мирно привео сет крају и повео са 0:2 – 20:25.

Након првог техничког тајм-аута и резултата 7:8, гости су постепено повећавали разлику и дошли до вођства од 10:14. Са нова три поена у низу Монца је повела са 14:19 и ту предност сачувала до краја. Италијани су везали још три поена на крају и савладали црвено-беле са 0:3 – 18:25.

У редовима Црвене звезде најефикаснији је био Данило Павловић са 11 освојених поена. Он је био и једини двоцифрени код црвено-белих, а следили су га Лазар Додић и Милутин Нејић са по 8 освојених поена.

Реванш меч осмине финала ЦЕВ Купа Изазивача на програму је 15. јануара 2019. године. Победник овог дуела играће против бољег из двомеча Саво Волеј Куопио – Калцит Волеј Камник.