Морача већ видела Евролигу!

Кошаркаши Црвене звезде у 2. колу АБА лиге савладали су екипу Будућности и то на гостујућем терену. Умивена Морача имала је прилику да види Евролигу недељу дана пре него што је и почела, уз потпуну резултатску доминацију наших кошаркаша од прве до последње минуте. После победе у финалу Суперкупа у Лакташима, кошаркаши Црвене звезде успели су у кратком временском периоду још једном да надиграју Будућност, овај пут у Подгорици, 87:71 (22:13, 23:18, 22:19, 20:21).

Црвена Звезда је нападачки сјајно отворила меч, Фаје је атрактивно закуцао на додавање Регланда. Николић и Крафт су погађали за предност домаћина, 5:4, а уједно и једину предност „ђетица“ на овој утакмици. Проблем за црвено беле на старту утакмице био је рани излазак из бонуса, па су домаћи играчи са линије слободних бацања и офанзивних скокова долазили до поена. С друге стране, Џо Регланд сјајно делио лопте, а Били Берон је наместио нишанске справе. Већ у првој четвртини плејмејкер Црвене Звезде забележио је 6 асистенција (11 укупно) и погодио неколико битних шутева. Меч је сјајно отворио и вероватно најбољи играч ове утакмице, Стратос Перпероглу, који је својим искуством лагано решавао сваку поставку противника. Мучили су се црвено бели са скоком, али су и поред тога крајем прве деонице, после серије 9:0 дошли до огромних 9:22. Преко Ивановића, домаћини су смањили резултат на 13:22. Финиш прве четвртине обележиле су добре одбране, као и 3 блокаде, две Омића и једна Борисе Симанића.

Са много више енергије су домаћини ушли у другу четвртину, али су и даље имали огроман проблем са реализацијом, што су сјајно користили Перпероглу и Оџо, што је довело до прве двоцифрене предности – 21:31. Покушао је Александар Џикић честим изменама да нађе праву петорку, али му то није полазило за руком. На сваки добар потез домаћина, кошаркаши Црвене Звезде су имали одговор и на одмор су отишли са великих +14. Најјефикаснији су били Перпероглу, са 12 и Берон са 10, док их је Цирбес пратио са 8 поена. Са друге стране, Данило Николић је био најрасположенији, са 7 постигнутих поена.

У наставку, домаћини нису имали ама бас никакву идеју, шут их није служио и такву игру су знали да казне Цирбес и Фаје, за огромних 51:31. Ипак, Кларк и Крафт успели су да нанижу седам кошева и да на тај начин значајно смање заостатак – 40:53.  После тајм аута Милана Томица, серију противника је прекинуо расположени Перпероглу, који је погађао све на овом мечу. Успели су домаћи колико толико да се приближе поенима Гордића, када су свели разлику на 11 поена, али је Мајк Цирбес у последњој секунди, погодио кошем уз фаул за великих 50:67. Већ почетком последње деонице, Звезда је поново била на плус 24 и рутински привела мец крају и стигла до вредног брејка вец на старту АБА лиге.

Централне фигуре у тиму Црвене звезде били су Стратос Перпероглу са 20, Мајк Цирбес са 19 поена и Били Берон са 15 поена. У екипи Будућности, несто бољи од осталих били су Ален Омић и Немања Гордић са 11, као и Никола Ивановић са 10 поена