Морнар генерална проба за „Куп Радивоја Кораћа“

Кошаркаши Црвене везде гостују Морнару из Бара у оквиру 19. кола АБА лиге. Дуел са Морнаром могао би се назвати и генерална проба пред битку за нови трофеј у овој сезони, а први домаћи. Утакмица  се игра у суботу, 9. фебруара, а почетак меча заказан је за 19 часова.

Томићев тим би победом у Бару осигуро и прво место на крају регуларог дела и са прве позиције ушао у плеј-оф АБА лиге. Неће бити ни мало лако јер екипа Морнара на домаћем терену бележи одличне резултате и налази се у серији од четири победе у Бару.

У првој утакмици ове сезоне у Београду екипа Црвене звезде је славила резултатом  104 – 71, своју добру партију имао је Били Берон са 18 поена а пратио га је Мајк Оџо са дабл-дабл учинком (16 поена и 10 скокова). У екипи Морнара „прва виолина“ тима је Немања Врањеш који бележи просечно 14.5  по утакмици уз 2.3 аситенције по мечу.

Очекивања пред овај меч изнели су тренер Милан Томић и Огњен Добрић:

’’Очекује нас утакмица против екипе која је растрчана, игра веома брзо и уз пуно шутева за три поена. Играју веома добро код куће, намучили су на свом паркету све тимове који се боре за врх, побеђивали их или губили у врло неизвесним завршницама. Још увек нису математички обезбедили мирну позицију на табели, што значи да ће одиграти веома мотивисано. Због тога морамо да одговоримо чврстом игром без падова и празних минута’’, рекао је Томић, а онда се осврнуо на здравствени билтен екипе:

’’И даље смо без Бранка Лазића, а болесни су били Филип Човић и Марко Kешељ. Стратос Перпероглу има одређених проблема са леђима’’, додао је тренер црвено-белих.

’’Очекује нас утакмица у Бару, још једно веома незгодно гостовање у АБА лиги. Морнар је веома квалитетна екипа, играју брзо и не устручавају се да шутирају када год им оставите мало простора. С тога, јасно је да морамо да покажемо чврстину у одбрани, а поготово на бековским позицијама. Имају препознатљив стил игре, форсирају брзу кошарку и не смемо да дозволимо да нас уведу у њихов ритам. Потребна нам је концентрација свих 40 минута ако желимо да упишемо нову победу у АБА лиги’’, рекао је Добрић.