НА ДАНАШЊИ ДАН: 5:2 за Звезду, Дејан Лекић!

Ко може да заборави чувену утакмицу против Динама из Тбилисија?

На данашњи дан, пре тачно десет година, Црвена звезда одиграла је један од живописнијих и невероватнијих мечева у новијој историји.

У оквиру другог кола квалификација за Лигу УЕФА у госте нам је дошла екипа Динама из Тбилисија. Звезда је у тим годинама била у тешкој ситуацији, са скромнијим играчким кадром, али великим срцем свих на терену, што је публика увек умела да награди. Звезда је на гостовању изгубила први меч резултатом 2:0 и на Маракани покушала да пронађе чудо.

То чудо деловало је као недостижно после само три минута, када је Дејан Лекић постигао аутогол…међутим, онда креће једна од најузбуљдивијих утакмица у новијој историји – Лекић је од трагичара постао јунак, а голом у 88. минуту, на центаршут Богдановића, Маракана је експлодирала – 5:2!