НА ДАНАШЊИ ДАН: Кангин пројектил и демонстрација силе над прашком Спартом

На данашњи дан, 27. јула 2017. године, Црвена звезда је на стадиону „Рајко Митић“ пред око 32 хиљаде навијача, демонстрирала одличну игру. Све, од саме поставке, до физичке спреме и пожртвовања играча је било на посебном нивоу. Одавно Црвена звезда није изгледала тако добро припремљено, и одавно није изашла тако храбро на терен као против тима из Прага.

У феноменалној атмосфери наш тим је славио резултатом 2:0 у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу Европе против Чешке екипе. Изабраници Владана Милојевића одиграли су феноменалан меч, који је одисао беспрекорном тактичком зрелошћу и дисциплином, у игри без иједне грешке, што је на крају резултирало да скупоцени легионари из Прага погнуте главе напусте стадион „Рајко Митић“.

Изабраници Владана Милојевића су од самог старта утакмице играли као у трансу. Кидисали су на противнички гол и стезали обруч око гола ривала. У 13. минуту, на генијалан и лукав пас Канге, Боаћи је умакао противничкој одбрани и послао лопту у мрежу, што је довело до тоталног делиријума на стадиону. Звезда је током читавог тока утакмице контролисала меч и дешавања на терену, а предност је дуплирана средином другог дела игре. У 65. минуту, Боаћи је одиграо пас ка Канги, који је са неких 20-ак метара шутирао под саму пречку гола Спарте. Лопта је била хируршки прецизна пошто је само „лизнула“ горњи део гола и након тога завршила у мрежи.

На „Маракани“ се те топле јулске вечери заиграо европски фудбал и „замирисало“ је на групну фазу. Фудбалери Црвене звезде су у реваншу у Прагу својим навијачима, али и љубитељима најважније споредне ствари на свету подарили изванредну игру и нову победу. Црвено-бели су се пласирали у плеј-оф рунду, а касније преко Краснодара изборили европску јесен. Звезда је „плесала“ у групној фази лиге Европе, играла је зрело, показала да јој је место у европским групама и презимила у Европи.